Zielona herbata

Zielona herbata – czy i dlaczego warto ją pić?

Pewnie każdy z nas wie, że zielona herbata ma zdrowotne właściwości, ale czy wiecie jakie?

Dzisiaj postaram się je przedstawić 🙂

Zdrowotne właściwości zielonej herbaty są znane od bardzo dawna. Chińczycy od stuleci stosowali herbatę w leczeniu bólu głowy, zaburzeń trawienia i zmęczenia.

Zielona herbata – na ratunek metabolizmowi

Zielona herbata filiżanka

Zielona herbata potrafi przyspieszyć metabolizm, spalić tkankę tłuszczową, leczy cukrzyce, wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiega nowotworom, a do tego jest bardzo smaczna. Posiada też zbawienne właściwości dla naszej skóry oraz włosów.

Zielona herbata jest ponadto cennym źródłem przeciwutleniaczy, pomaga w walce z bakteriami i poprawia elastyczność naszej skóry. Występuje w każdej dobrej diecie.

Poleca się stosować ją palaczom w celu zneutralizowania zapachu nikotyny. Pomaga też osobom, którzy nadużyli alkoholu ostatniego wieczoru i chcą pozbyć się kaca.

Kubek zielonej herbaty

Jej dobroczynny wpływ docenią też studenci i uczniowie, gdyż pomaga w zapamiętywaniu informacji.  Coraz częściej można ją znaleźć jako składnik szamponów i odżywek do włosów, które pomagają zachować je w dobrej kondycji.

Zielona herbata jest dobrym źródłem polifenoli, witaminy C i witaminy E, które stymulują porost włosów.
Posiada też właściwości przeciwzapalne, które zapobiegają wypadaniu włosów.

Dobra jest też na porost włosów ze względu na zawartość antyoksydantu EGCG.  Ma też super właściwości dla każdego rodzaju naszej cery. Możemy zrobić sobie tonik na rozszerzone pory, maseczkę przeciwzmarszczkową czy maseczkę odmładzającą dla naszej cery. Warto też spróbować kompresów dla zmęczonych oczu.

Warto pić zieloną herbatę 3 filiżanki dziennie dla naszego zdrowia.

Mieszkanka Wysp Brytyjskich. Stosunkowo niedawno temu rozpoczęła swoją przygodę z blogsferą i uważa, że był to strzał w dziesiątkę. Uwielbia czytać komentarze Czytelników, które stanowią dla Niej inspirację. Na swoim blogu recenzuje gadżety, kosmetyki, a w przyszłości planuje poszerzyć tematykę o inne interesujące działy. Jej zainteresowania to: wizaż, moda i fotografia. Kilka lat temu zajmowała się modelingiem i myśli o tym, aby do wrócić do tego zajęcia już niebawem.