Taniec sposób na sylwetkę
pinterest

Taniec – sposób na ładną sylwetkę. Jak wybrać szkołę tańca?

Taniec to bez wątpienia świetny pomysł na hobby i spędzanie wolnego czasu. To nie tylko świetna rozrywka, ale również spory wysiłek fizyczny, który sprawi, że zrzucimy zbędne kilogramy i poprawimy naszą sylwetkę. Taniec ma również znakomity wpływ na nasze krążenie, a co za tym idzie samopoczucie. Z całą pewnością warto tańczyć. Pytanie tylko, jaki styl tańca wybrać i na którą szkołę tańca postawić?

Jeżeli chodzi o wybór tanecznego stylu warto go bardzo dobrze przemyśleć. Przy wyborze rodzaju tańca, który chcemy trenować najlepiej kierować się przede wszystkim własnymi zainteresowaniami i upodobaniami. Wprawdzie nauka salsy jest ostatnio bardzo modna, jednak trudno sobie wyobrazić by na kursy salsy zapisała się osoba słuchająca hip-hopu i uwielbiająca freestyle. Pamiętajcie, że taniec ma wpływ nie tylko na kształtowanie się ciała, ale także duszy. Jeśli potraktujecie jego naukę jako pasję i chęć nowych doznań, wówczas wprowadzi niemałe zamieszanie do waszego samopoczucia. Oczywiście – in plus.

Taniec – radość przede wszystkim

Nauka tańca
pinterest

Taniec powinien przede wszystkim sprawić nam radość. To tak naprawdę jedyny sensowny aspekt, którym powinniśmy się kierować przy wyborze tanecznego stylu – wybrać taki tanieć, który przyniesie nam najwięcej satysfakcji i radości.

Jak wybrać szkołę tańca?

Tak naprawdę wszystkie szkoły tańca w Polsce, a już na pewno zdecydowana większość, prezentują bardzo wysoki poziom nauczania. Warto jednak pamiętać, że dobra szkoła tańca powinna zatrudniać trenerów, którzy nie tylko mają mnóstwo odznaczeń i medali we wszelakich turniejach tanecznych, ale również potrafią i lubią przekazywać swoją wiedzę i umiejętności na zajęciach tanecznych. Takie osoby, nie tylko świetnie nauczają tańca ale również zarażają pasją do niego.

Z przymrużeniem oka, taniec można wykorzystać nawet w nocy, ile to kalorii mniej 🙂

taniec
pinterest

fot. główne: pinterest