skora

Tłusta skóra w upały – jak o nią dbać?

Latem nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Choć promienie słoneczne mają właściwości dobre dla cery, bo zawierają na przykład witaminę D, to mogą też powodować przykre dolegliwości. Prócz poparzeń słonecznych słońce może też powodować powstawanie wykwitów, wysuszenie skóry i gromadzenie się w porach różnych substancji.Osobami, które w znacznie większym stopniu są narażone na to negatywne działanie słońca są posiadaczki tłustych i mieszanych cer. Jak o nie dbać? Podpowiadamy.

Osobami, które w znacznie większym stopniu są narażone na to negatywne działanie słońca są posiadaczki tłustych i mieszanych cer. Taka skóra latem potrzebuje szczególnej uwagi. Nie powinniśmy pozostawiać tej samej pielęgnacji, którą stosujemy przez cały rok. Powinniśmy dostosować sposób dbania o skórę do warunków pogodowych. Jeśli jest wysoka temperatura powietrza do zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z mocnego makijażu i grubej warstwy pudru i podkładu.

Tłusta cera, a kosmetyki

Lepiej zastąpić je kosmetykami mineralnymi. Kosmetyki wykonane z substratów mineralnych są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego bo mają bardzo dobry wpływ na skórę. Nadają się idealnie właśnie podczas trwania wysokich upałów, kiedy zależy nam żeby nie obciążać skóry. Dzięki tym kosmetykom możemy wykonać piękny makijaż i nie martwić się, że nasza skóra po jego zmyciu będzie szara i zapchana od nadmiaru sebum. Kosmetyki mineralne są znacznie lżejsze od tradycyjnych a niektóre z nich zachwycają poziomem krycia tak, że nie musimy się obawiać, że odsłonimy istniejące już na naszej skórze niedoskonałości. A dodatkowo są takie wersje pudrów mineralnych które w większy sposób zmatowią i chronią przed powstawaniem dodatkowych zmian skórnych.