Jakie kremy nawilżające do twarzy stosować do potrzeb skóry dojrzałej?

Wzrost zainteresowania świadomą pielęgnacją skóry twarzy bardzo często zauważalny jest w okolicach 25. roku życia. Wtedy mogą pojawić się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Stanowią one wyzwanie dla medycyny estetycznej, jednak gdy kobiety nie chcą poddawać się specjalistycznym zabiegom, na pomoc przychodzą kremy nawilżające do twarzy. Posiadają one szereg właściwości, które pomogą opóźnić procesy starzeniowe cery. Jak dobrze dobrać je do potrzeb skóry dojrzałej? Sprawdzamy.

Kremy nawilżające do twarzy dojrzałej – charakterystyka typu cery

Definiując skórę dojrzałą, mowa jest o jej podtypie. Cera staje się mało elastyczna, wiotka, a także pojawiają się pierwsze zmarszczki. Owal twarzy również może nieco się zmienić. Skóra bywa przesuszona i wrażliwa, dlatego warto pamiętać o kilku elementach, które posiadają kosmetyki przeznaczone do takiego typu cery. Kremy do cery dojrzałej powinny wykazywać działanie przeciwzmarszczkowe, czyli w składzie posiadać witaminy: A, C oraz E, a także kwas glikolowy.

Retinol czy kolagen to składniki równie warte uwagi. Pomagają cerze nabrać naturalnego blasku, a oprócz tego napina skórę, dodając jej elastyczności i jędrności. Taki kosmetyk powinien również zawierać w sobie filtry przeciwsłoneczny, który chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym. Działanie słońca przyspiesza starzenie się skóry, dlatego tak ważna jest wysoka zawartość tego elementu jest niezwykle istotna.

Retinol – korzyści dla cery dojrzałej

Kremy nawilżające do twarzy mają to do siebie, że bardzo często posiadają zróżnicowane składy. Większość z nich zawiera jednak retinol, który jest wręcz wskazany dla posiadaczek cery dojrzałej. Stosowanie produktów, zawierających tą substancję, niesie za sobą wiele korzyści. Jego najważniejszą zaletą jest zwiększenie jędrności skóry. Z każdym kolejnym rokiem cera traci coraz większe ilości kolagenu. Zwłaszcza po menopauzie produkcja tego składniku znacząco zwalnia. Nadaje on elastyczności i jędrności. Aby jak najdłużej utrzymać efekt młodej skóry warto sięgnąć właśnie po kosmetyki z retinolem.

Kolejnym argumentem przemawiającym za stosowaniem skoncentrowanej witaminy A jest ochrona cery przed działaniem środowiska. W powietrzu może unosić się wiele wolnych rodników, które negatywnie wpływają na kondycję cery. Można do nich zaliczyć palenie papierosów czy oddychanie zanieczyszczonym powietrze. Powodują one utlenianie tłuszczy z naskórka i uszkodzenie włókien kolagenowych. W rezultacie staje się ona wysuszona i bardziej podatna na podrażnienia. Retinol chroni cerę przed wpływem tych negatywnych czynników, nadając jej większe nawilżenie i elastyczność.