Modne dodatki w stylu glamour

Styl glamour cieszy się ciągle niesłabnącą popularnością wśród dekoratorów wnętrz i wielbicieli luksusowego przepychu. Niezmiennie pozostaje w opozycji do nowoczesnych wnętrz, które cechuje minimalizm i oszczędność w doborze dodatków, zachwycając bogactwem dekoracji, kolorów i aranżacyjnych kontrastów. Jeżeli lubisz wnętrza, w których już na pierwszy rzut oka widać luksusu i przepych, a w sklepie z wyposażaniem wnętrz zerkasz na dodatki w kolorze złota i srebra: styl glamour jest właśnie dla Ciebie!

Kolory w stylu glamour

Styl glamour, pełen przepychu i luksusu, bazuje na mocnych, wyrazistych kolorach. Aby uzyskać wrażenie przepychu i wysokiej jakości aranżacji, zadbaj o przemyślany dobór kolorów ścian, mebli, zasłon i dodatków, których nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu inspirowanym stylem glamour. Nie może zabraknąć tutaj pełnej dramatyzmu czerni, często kontrastowo zestawionej z bielą, a także fioletem i purpurą, kojarzącymi się z królewskim wręcz przepychem. Na tym tle dobrze prezentują się dodatki w kolorze złota i srebra, a także bogate, roślinne ornamenty. Jeżeli zdecydujesz się na dominację fioletu, na przykład malując tym kolorem ściany, ich idealnym uzupełnieniem będą np. zasłony z wzorem tkanym złotą nicią. To prosty trik, który nie zrujnuje Twojego budżetu, a jednocześnie nada wnętrzu luksusowego wyrazu.

Warto pamiętać, styl glamour to także fantazyjne, bogato zdobione meble. Ciekawym pomysłem do salonu będzie szezlong o oryginalnym kształcie, który podkreśli oryginalny styk. Warto sięgnąć po miękką i luksusową w dotyku tkaninę tapicerską taką jak plusz, i postawić na pełne wyrazu kolory, np. ciemny fioletowy lub liliowy. Na szezlongu nie może oczywiście zabraknąć dodatków takich jak poduszki dekoracyjne ze złotym ornamentem lub czarny, puszysty koc, nadający aranżacji nieco dynamizmu.

Bogato zdobione dodatki i dekoracje

Styl glamour bazuje w dużej mierze na bogato zdobionych dodatkach i dekoracjach. Dzięki ich umiejętnemu zastosowaniu nie musisz planować generalnego remontu, aby urządzić swój salon lub sypialnię właśnie w tym stylu. Nieodzownym elementem dekoracji są z pewnością poduszki ozdobne, dostępne w wielu kolorach, między innymi czarnym, czerwonymi i fioletowym. Warto wybierać poszewki dekoracyjne ozdobione dodatkowo złotymi nićmi lub aplikacjami, najlepiej wykorzystującymi fantazyjne ornamenty, zarówno roślinne jak i abstrakcyjne. Dobrze sprawdzają się także geometryczne wzory i zestawienia kontrastowych materiałów i tkanin, np. miękkiego futerka z połyskującą srebrem, gładką tkaniną. Taka poduszka ożywi wnętrze w stylu glamour i nada mu dodatkowego blasku.

Sztuka łączenia kontrastów

Styl glamour nie znosi nudy. Służą mu wszelkiego rodzaju kontrasty: zestawienie gładkich tkanin z geometrycznymi wzorami, również trójwymiarowymi, a także aranżacyjna zabawa światłem i cieniem to elementy, których nie może zabraknąć w stylu glamour. Pożądanym elementem wyposażenia są więc wszelkiego rodzaju lampy, zarówno stojące jak i wiszące. Ważne, aby dawały one ciekawe światło, np., dzięki zastosowaniu półprzezroczystych, ażurowych abażurów. W stylu glamour w kwestii oświetlenia możesz pozwolić sobie na więcej niż w innych stylach, więc nawet kryształowy, bogato zdobiony żyrandol nie będzie tutaj przesadą.

Kolejnym pożądanym źródłem światła są świeczniki, również świeczniki szklane. Doświetlają one wnętrza blaskiem świec, które w ciekawy sposób odbija się w połyskujących dekoracjach i dodatkach. Niezbędnym elementem są także lustra, najlepiej umieszczone w zdobionych, złotych lub kryształowych ramach, które dodatkowo odbijają światło i stanowią ciekawy element dekoracyjny.

Decydując się na styl glamour, warto pamiętać o wszelkiego rodzaju dodatkach. Szklane wazony, złote ramki na zdjęcia, dekoracyjne donice: to wszystko sprawi, że Twoja aranżacja zachwyci gości i odzwierciedli Twój gust.