Tajemnica gładkiej skóry ludzi show businessu

Tajemnica gładkiej skóry ludzi show businessu

Marzy Ci się gładka skóra mimo nadmiernego owłosienia? Sprawdź, jak sobie pomóc! Wiele gwiazd cierpi na problemy z nadmiernym owłosieniem – hirsutyzm. Czym jest ta dolegliwość, jak sobie z nią radzić, by wyglądać niczym gwiazda z czerwonego dywanu?

Czym objawia się hirsutyzm?

Hirsutyzm to nic innego jak nadmierne owłosienie. Objawia się ono pojawianiem się owłosienia w okolicach typowych dla mężczyzn, czyli na brodzie, na plecach, brzuchu, klatce piersiowej, czy nad górną wargą. Warto zwrócić uwagę, że hirsutyzmem nie jest nawet ciemne i gęste owłosienie na rękach, czy też nogach – to może być spowodowane genetyką oraz karnacją.

Przyczyny hirsutyzmu

Hirsutyzm bardzo często związany jest z zespołem policystycznych jajników. Wiąże się także z nadmierną produkcją androgenów, a inne jego symptomy to zaburzenia odżywiania, bezpłodność oraz otyłość.

Leczenie hirsutyzmu

W leczeniu hirsutyzmu stosuje się kilka metod jednocześnie, w zależności od tego, jakie czynniki wywołały tę chorobę. W większości przypadków łączy się efekty terapii wraz z zabiegami kosmetycznymi, które usuwają owłosienie.

Znane i lubiane, a nadmierne owłosienie

Problem nadmiernego owłosienia pojawił się i pojawia u wielu znanych i lubianych postaci z showbiznesu: począwszy od Fridy Kahlo, poprzez Elizabeth Taylor, a skończywszy na Alici Keys. Elizabeth Taylor urodziła się nadmiernie owłosiona. Przez całe życie goliła włosy z twarzy, bo inaczej były bardzo widoczne na tle jasnego pudru. Mówi się, że problemy z nadmiernym owłosieniem na Alicia Keys, u której zauważono owłosienie na klatce piersiowej. Hirsutyzm pojawił się także u Nelly Furtado oraz Beyonce.

Depilacja laserowa w terapii redukcji owłosienia

Depilacja laserowa bardzo często staje się dodatkowym sposobem na pozbycie się owłosienia, przy które osobach cierpią na hirsutyzm. W przypadku, gdy powód nadmiernego owłosienie nie jest znany, bądź gdy mamy do czynienia z hirsutyzmem idiopatycznym depilacja laserowa jest głównym sposobem na usunięcie owłosienia.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Warto zacząć od tego, że depilacja laserowa to ostatnio jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wykonana przez profesjonalistę jest w pełni bezpieczna, bezbolesna, a jednocześnie daje trwałe efekty. Głowica lasera przykładana jest do skóry, później wiązka lasera zostaje pochłonięta przez melaninę. Impuls lasera zamienia się w energię termiczną, co niszczy struktury, które odpowiadają za wzrost włosów.

Zazwyczaj depilację wykonuje się w seriach zabiegów w różnych odstępach czasowych. Ilość serii oraz odstępy czasowe są uzależnione od koloru, ilości i struktury włosków. Niektóre włosy po depilacji mogą ciągle odrastać (jest to niewielki odsetek), ale są one wtedy jaśniejsze i delikatniejsze.

Nadmierne owłosienie nie musi być wyrokiem! Jeśli masz taki problem postaraj się mu zaradzić, jak najszybciej. Na początek udaj się do lekarza i sprawdź, z jakiego powodu nadmierne owłosienie pojawiło się u Ciebie – od tego będzie uzależnione Twoje leczenie. Dodatkowo warto zainteresować się redukcją owłosienia na równi z leczeniem. Takie rozwiązanie sprawi, że szybciej zobaczysz efekty i poczujesz się o niebo lepiej. Depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu trwale i bezpiecznie pozbędziesz się wstydliwego owłosienia. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda ze wszystkich dostępnych na rynku.