paznokcie hybryda

Dlaczego manicure hybrydowy jest tak popularny?

Lakiery hybrydowe zagościły na rynku już od jakiegoś czasu i nie wygląda na to, żebyśmy mieli je szybko zapomnieć. Nie tylko salony kosmetyczne mają je w swojej ofercie; również studia stylizacji paznokci w miastach oferują tę usługę, a wiele kobiet próbuje samodzielnie wykonać manicure hybrydowy w domu. Co sprawia, że ta technika zdobyła tak dużą popularność? Odpowiedź na to pytanie w artykule poniżej.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, będąc popularną metodą stylizacji paznokci. Wykorzystuje specjalne lakiery hybrydowe, które łączą cechy żelu i tradycyjnego lakieru do paznokci. Podczas tego zabiegu naturalna, zdrowa płyta paznokcia jest pokrywana kolejnymi warstwami lakieru, a następnie utwardzana pod lampą UV. Jest to wyjątkowo trwała metoda, która nie wymaga nakładania dodatkowych warstw takich jak top czy podkład, co eliminuje czasochłonne oczekiwanie na wyschnięcie poszczególnych warstw.

Manicure hybrydowy zapewnia długotrwały efekt stylizacji paznokci, utrzymujący się od dwóch do trzech tygodni, pod warunkiem, że nie ma uczulenia na używane substancje czy obecnych chorób paznokci. Poza trwałością, ta metoda gwarantuje także estetyczny wygląd paznokci, eliminując widoczność zacieków czy wybarwień koloru na ich powierzchni. Jest to łatwy do zdjęcia, ponieważ wystarczy cleaner z acetonem, wacik oraz pilnik. Dzięki temu możemy też łatwo pozbyć się skórek.

Dlaczego warto nakładać lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy ma przewagę nad tradycyjnymi tipsami ze względu na swoją wygodę i przede wszystkim trwałość. W przeciwieństwie do tipsów, hybryda nie odpada, co oznacza, że nie trzeba obawiać się przypadkowych uszkodzeń, jak uderzenia czy zamknięcie paznokcia w drzwiach. Jeśli manicure hybrydowy jest wykonany prawidłowo, nie odpryskuje, nie odchodzi od płytki paznokcia, a kolor nie blednie. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, które są podatne na uszkodzenia, paznokcie hybrydowe są bardziej odporne na różnego rodzaju działania, takie jak zmywanie naczyń, sprzątanie czy uprawianie sportów wodnych, które zwykle powodują odpryskiwanie tradycyjnych lakierów. Lakiery hybrydowe są specjalnie zaprojektowane, aby przetrwać codzienne czynności, nie blakną i nie odpadają nawet po dłuższym kontakcie z wodą.

Wielu z nas boryka się z problemem kruchych i łamliwych paznokci, poszukując skutecznych metod na ich wzmocnienie. Popularne metody obejmują stosowanie oliwy z oliwek, siemienia lnianego, olejku rycynowego, maści witaminowych, drożdży oraz tabletek. Okazuje się, że lakiery hybrydowe stanowią kolejną opcję w utwardzaniu paznokci. Manicure hybrydowy jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów stylizacji, a odpowiednio wykonany nie szkodzi płytkom paznokciowym. Co więcej, ten rodzaj manicure pozwala na zapuszczanie paznokci. Paznokcie, które są podatne na pęknięcia i złamania, często wymagają ciągłego obcinania, co może być uciążliwe dla osób pragnących długich paznokci. Paznokcie utwardzone pod lampą są znacznie mniej łamliwe, co ułatwia proces ich wzrostu.

Skąd jeszcze wywodzi się popularność manicure hybrydowego?

Lakiery hybrydowe oferują nieograniczone możliwości tworzenia różnorodnych stylizacji paznokci. To nie tylko różnorodność kolorów, ale także różne rodzaje wykończeń, pyłków, kryształków czy topów, które można zastosować do stylizacji. Branża ta jest bardzo rozwinięta i kreatywna, co pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagające klientki. Poszerzanie asortymentu stało się dla producentów obowiązkiem, a dla klientek oznacza to mnogość wyboru. Możliwość tworzenia różnych stylizacji nie jest ograniczona jedynie do zdobień – właściwości lakierów hybrydowych pozwalają na eksperymentowanie z efektami do momentu, aż uznamy je za satysfakcjonujące, dopiero potem należy je utwardzić pod lampą.