Sylwetka na lato – jak się do niej przygotować?

Każda kobieta jest piękna bez względu na to, ile kilogramów ma jej ciało. To prawda niezaprzeczalna. Dążenie do doskonałości nie musi skupiać na sobie wszystkich naszych działań. Jeśli jednak chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów, żeby zwyczajnie poczuć się lepiej, są na to sposoby. Jakie? Podpowiadamy.

Szczupła sylwetka – po pierwsze poznaj swoje potrzeby

dieta na lato

Po pierwsze i najważniejsze to skupienie się na tym, aby dostarczyć organizmowi tego, co potrzebuje. Tutaj mowa przede wszystkim o właściwej kaloryczności posiłków, a co za tym idzie, właściwej porcji witamin oraz minerałów. Nie bez znaczenia mają tu takie czynniki jak: wiek, waga, aktywność fizyczna, tryb pracy, wzrost. Znając nasz bilans, jesteśmy w stanie przygotować taki jadłospis, w którym znajdą się składniki, które pomogą nam być w dobrej formie. Wiadomo, najważniejsze jest to, żeby zdrowo odżywiać się na co dzień, a nie tylko wtedy, gdy chcemy schudnąć. Jeśli jednak zostało nam mało czasu, obetnijmy z dziennej racji żywnościowej 200 kalorii, a jeśli chcemy rozbudować tkankę mięśniową, zwiększmy bilans i wprowadźmy do diety więcej produktów białkowych.

Picie wody i walka z pokusami mają znaczenie

dlaczego warto pić wode

Woda to życie. Nie ma możliwości prawidłowego funkcjonowania bez picia wody. Woda mineralna to najlepszy napój z możliwych. Nie zastąpicie jej piciem herbaty, czy napojów słodzonych. Trzeba pamiętać też, że dostarczają ją nam owoce i warzywa. Kolejna sprawa to walka z pokusami. Oczywiście małe grzeszki w postaci kostki gorzkiej czekolady nie zaszkodzą od czasu do czasu, jednak słodycze, papierosy i alkohol powinny zniknąć raczej z codziennego jadłospisu.

Sylwetka na lato – w zdrowym ciele zdrowy duch

odchudzanie na lato

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element każdego dnia. Nie ma znaczenia ile masz lat. Musisz starać się dać swojemu organizmowi chociaż odrobinę ruchu. Wszystko oczywiście zależy od kondycji zdrowotnej, ale godzinny spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził.