Piękna opaleznizna

Sposoby na piękną opaleniznę, które musisz znać

Opalone, zgrabne i zadbane ciało jest pożądane, niezależnie od stale zmieniających się trendów. Dzieje się tak szczególnie latem, gdy większość większość partii jest odsłoniętych.  Ładną opaleniznę można osiągnąć na różne sposoby, jednak to właśnie przebywanie na słońcu zapewnia najładniejszy i najbardziej naturalny efekt. Dodatkowo zyskujemy zastrzyk witaminy D. Oczywiście wszystko z rozwagą, bo powiedzenie: co za dużo, to niezdrowo, sprawdza się w przypadku opalania znakomicie. 

Niektórzy opalają się z łatwością, więc wakacyjną opalenizną,  mogą się cieszyć nawet do później jesieni. Innym przychodzi to nieco trudniej. Istnieją jednak skuteczne sposoby, dzięki którym łatwiej można się opalić, a także sprawić, że ten efekt utrzyma się dłużej. Oto niektóre z nich:

sposoby na opaleniznę

Opalenizna, a beta-karoten

To związek należący do karetonoidów który sprawia, że naturalny koloryt skóry znacznie się poprawia. Ponadto  uzyskana opalenizna jest bardziej trwała i intensywna. Ponadto sprawia on, że skóra jest bardziej odporna na działanie promieni UVA i UVB, a także stymuluje produkcję pigmentu – melaniny. Beta karoten można stosować w postaci suplementów, czy też spożywać marchew lub jej przetwory (na przykład soki). Marchew to prawdziwa skarbnica beta-karotenu.

Olejki do opalania

Stosowanie olejków przyspieszających opalanie, to doskonały sposób na to, aby opalenizna pojawiła się szybciej, była bardziej intensywna, natomiast sama skóra na skutek aplikacji takiego olejku staje się bardziej odżywiona, zadbana, a także w pewnym stopniu zabezpieczona przed promieniowaniem.

Woda

Choć dla wielu osób może wydawać się to absurdalne, to jednak zostało potwierdzone naukowo, że woda ma wpływ na cały organizm, w tym na skórę. Na skutek opalania jest ona narażona na przesuszenie, przez co może stać się szorstka, czy mniej jędrna, dlatego też warto o nią dbać nie tylko od zewnątrz stosując olejki i balsamy, ale też od wewnątrz zapewniając jej nawodnienie i składniki mineralne.

Znajomość kilku bardzo przydatnych wskazówek może pomóc w uzyskaniu pięknej opalenizny podczas pobytu na wakacjach. Warto zaznaczyć, iż opalone ciało prezentuje się pięknie i atrakcyjnie, a słońce i przebywanie na nim dodaje energii i poprawia humor. Oprócz tego uzupełnia niedobory witaminy D. Jak ze wszystkim, tak też w  przypadku przebywania na słońcu, również trzeba zachować umiar, szczególnie w godzinach południowych, a więc od 11 do 15, kiedy promieniowanie jest bardzo intensywne.

Więcej porad znajdziesz na szkola-wizazu.pl