Po czym rozpoznać dobrego fryzjera?

Dobry fryzjer potrafi wyczarować na głowie cuda, natomiast zły może zniszczyć włosy na wiele długich tygodni. Dlatego raczej nie warto wybierać specjalisty spontanicznie. Szczególnie jeśli nasze włosy są delikatne i wymagają specjalnego traktowania. Po czym więc rozpoznać dobrego stylistę włosów? Podpowiadamy.

Ciekawie urządzony salon

Jeśli spacerujemy po mieście i dostrzeżemy ciekawie urządzony salon to z pewnością coś szczególnego może nam szczególnie rzucić się w oczy. Każdy fryzjer stara się zaprezentować swoją ofertę od jak najlepszej strony. Na pewno więc na ścianach zakładu oraz na witrynie znajdą się przykładowe stylizacje. Mają one za cel wywołać pozytywne pierwsze wrażenie, ale nie zawsze są odzwierciedleniem rzeczywistego profesjonalizmu.

Zanim więc popadniemy w euforię i zechcemy wyglądać jak kobieta na zdjęciu reklamowym, należy także przyjrzeć się temu w jaki sposób urządzono wnętrze. Jeśli nie wyróżnia się ono niczym szczególnym na tle innych salonów, a wręcz urządzony jest w dawnym stylu to znak, że należy poważnie się zastanowić zanim odwiedzimy to miejsce. Na co więc zwrócić uwagę? Nowoczesne wyposażenie w postaci przykładowo specjalnego fotelu, który umożliwia masaż pleców, jest ciekawym urozmaiceniem profesjonalnie prowadzonego zakładu fryzjerskiego.

Brak wolnych terminów

Renomowani styliści włosów mogą liczyć na pełne obłożenie. Nic więc dziwnego, że dzwoniąc do zakładu fryzjerskiego otrzymamy informację, że na wizytę przyjdzie nam czekać co najmniej kilka tygodni. Nie powinno nas to jednak w żaden sposób zrażać. Warto wybrać się do fryzjera do którego bardzo trudno się dostać. Może się okazać, że stanie się on naszym ulubionym specjalistą do włosów. Trzeba oczywiście przygotować się na nieco większy wydatek, ale czego się nie robi, aby dobrze wyglądać.

Dobre opinie w internecie

Najpewniejszym sposobem na znalezienie dobrego fryzjera jest uważne przejrzenie opinii znajdujących się w internecie. Obecnie wiele zakładów fryzjerskich przywiązuje wagę do tego, aby zaprezentować się w jak najlepszy sposób online. Wystarczy użyć Google, aby znaleźć placówki fryzjerskie w okolicy i przejrzeć nie tylko komentarze, ale również przykładowe zdjęcia fryzur wykonanych przez konkretnych specjalistów. Oczywiście nie można polegać tylko i wyłącznie na wrażeniach innych klientek, ale w dużym stopniu mogą być one wyznacznikiem tego czy warto odwiedzić wybranego fryzjera.

Dobry fryzjer wychodzi z inicjatywą

Renomowany fryzjer nie boi się zaproponować własnych rozwiązań. Nie musi koniecznie słuchać wszystkich sugestii klientki. Jeśli jest pewien swojego fachu to z łatwością znajdzie znacznie lepsze rozwiązania, które mogą polepszyć efekt końcowy. Może także zaproponować nową fryzurę albo skierować na dodatkowy zabieg kosmetyczny. Wszystko ma na celu stworzenie jak najlepszego efektu końcowego, zgodnego z wizją klientki. Oczywiście nigdy nie podejmuje ryzykownych decyzji bez wyraźnej konsultacji i potwierdzenia. Mimo to zawsze próbuje przekonać do swoich racji, ponieważ ma wystarczające doświadczenie, które potwierdza jego kompetencje. Jest przy tym bardzo szczery. Nie ukrywa, że pewne zabiegi nie odniosą pożądanego skutku. Dla dobrego fryzjera liczy się nie tylko piękno włosów, ale również ich kondycja i zdrowie.

Bezpłatne konsultacje

Wielu fryzjerów ma w swojej ofercie bezpłatne konsultacje, które organizowane są zwykle przed właściwymi zabiegami. Jeśli spotykamy się z fryzjerem po raz pierwszy to warto poświęcić te kilka lub kilkanaście minut na szczerą rozmowę. W ten sposób nie dość, że lepiej poznamy stylistę, to jeszcze lepiej zrozumiemy to co będzie najlepsze dla naszych włosów. Planując zwłaszcza koloryzację należy poinformować fryzjera między innymi o tym jak o nie dbamy oraz jakie produkty używamy na co dzień. W ten sposób fryzjer będzie w stanie lepiej poznać nasze preferencje oraz zastosuje najlepsze sposoby na poprawę ich wyglądu oraz kondycji.

Fryzjer taki jak ty

Dobry fryzjer lub fryzjerka powinna być podobna charakterem do nas samych. W ten sposób łatwiej zbudować bliższą relację stylista-klient oraz nawiązać pozytywną nić porozumienia. Wiele osób myśli, że jest to rzecz zbędna i dobry fryzjer powinien być profesjonalistą w każdym calu. Powinien być także człowiekiem, który rozumie emocje drugiej strony i umie stworzyć pozytywną atmosferę podczas wykonywania swojej pracy.

Najlepsi styliści cieszą się zainteresowaniem swoich klientek właśnie ze względu na niezwykłą aurę, którą roztaczają. Potrafią mówić otwarcie o swoim fachu i mają niezwykły talent, ogromną wiedzę i rzemiosło w swoich rękach. Niezależnie od charakteru klientki potrafią w sposób rozważny rozpocząć rozmowę oraz przywiązują wagę do każdego detalu swojej pracy. Nie dziwi więc fakt, że wybór dobrego fryzjera to kwestia bardzo indywidualna. Nie musi być najlepszym specjalistą w stylizacjach. Ważne, aby podchodził z pasją do swojej pracy i mógł spełniać nawet wygórowane oczekiwania swoich klientek. Fryzjer do którego chcemy wracać do dla nas idealny wybór.