Mydło do brwi — czym jest i jak je używać?

Mydełko do brwi nazywane inaczej soap brows po latach zapomnienia wróciło do łask. Produkt ten umożliwia prostą, szybką i wygodną a przede wszystkim bardzo naturalną stylizację brwi. Ujarzmia włoski, ładnie je podkreślając i sprawiając, że trzymają się w miejscu przez długi czas. Czym dokładnie jest i jak go używać? Podpowiadamy.

Soap brows — trend naturalności

Soap brows jest to metoda, która w Hollywood była stosowana już ponad 100 lat temu. Wówczas zauważono, że mydło nakładane na brwi ujarzmia je i utrzymuje ich naturalny kształt. W tych czasach często brakowało profesjonalnych kosmetyków, dlatego też stosowano je do podkreślania brwi. Jego zaletą był fakt, że aktorki mogły układać swoje brwi w pożądanym kształcie bez konieczności poprawek w ciągu dnia. Metoda ta obecnie zyskuje na popularności, ponieważ jest tania, wygodna i szybka. Mydło pozwala utrzymać brwi w ryzach przez cały dzień.

Czym jest mydło do brwi?

Mydełko do stylizacji brwi w większości ma w swoim składzie glicerynę. Powoduje ona, że łatwo się je rozpuszcza, a dodatkowo jest plastyczne. Jest ona dość naturalna. Najlepiej jednak wybrać mydło w wersji przezroczystej, ponieważ kolorowe może pozostawić pewną poświatę swojego odcienia, zwłaszcza na jasnych brwiach. Cześć kobiet do stylizacji soap brow wykorzystuje zwykłe mydło w kostce. Z kolei część decyduje się na profesjonalne, dedykowane do tego celu produkty.

W pierwszym przypadku warto postawić na naturalne mydła, które nie posiadają w swoim składzie, alergenów, a dodatkowo odżywiają nasze włoski, na przykład mydła Aleppo, z olejkiem rycynowym czy rumiankiem.

Z kolei gotowe mydło do stylizacji brwi można kupić w wielu drogeriach. W skład takiego zestawu wchodzi pudełko z mydłem, a także szczoteczka do aplikacji produktu. Jest ono łagodne dla skóry i zawiera w swoim składzie substancje nawilżające i odżywiające włoski. Można je nakładać na sucho i mokro, a także bez problemu transportować, czy schować w kosmetyczce.

Stylizacja soap brows

Do stylizacji soap brows potrzebne jest mydło oraz szczoteczka do ich wyczesywania. W pierwszej kolejności należy zwilżyć mydło niewielką ilością wody, a następnie za pomocą szczoteczki nabrać niewielką ilość. Następnie pobrany na szczoteczkę produkt należy wczesać we włoski, wykonując ruchy w różne strony, aby jak najlepiej je rozprowadzić je na brwiach. Następnie należy nadać brwiom ostateczny kształt, unosząc je do góry w stronę zewnętrznego kącika.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami jasnego brwi często efekt końcowy może być dla nas niezadowalający. Dlatego można wykonywać co jakiś czas hennę lub też za każdym razem po lub przed zastosowaniem mydła delikatnie dorysować włoski dodając im objętości, wypełniając ubytki, a przede wszystkim je przyciemniając.

Metoda ta daje bardzo naturalny efekt, jednak wymaga pewnego wyczucia. Nie można przesadzać z ilością nakładanego mydła, ponieważ może to wywołać efekt sklejania włosków. Jeżeli już nałożyliśmy za dużo produktu, warto go zmyć wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub też wyczesać przy pomocy suchej szczoteczki.

Stylizacja brwi mydłem — co zrobić, aby brwi było gęste?

Wiele osób, choć chciałoby układać brwi na mydło podczas swojego codziennego makijażu, to jednak obawia się, że ich włoski są zbyt rzadkie, przez to efekt końcowy nie będzie zadowalający. Faktem jest, iż brow soap najlepiej sprawdza się na naturalnych, gęstych i ciemnych włosach. Dlatego też warto o nie wcześniej zadbać.

Aby wzmocnić swoje włoski, warto regularnie o nie dbać. Codziennie przed snem można nakładać na nie odżywkę lub serum, które poprawią ich kondycję. Jest to szczególnie ważne w przypadku cienkich, rzadkich lub przerzedzonych przez leczenie brwi. W tym celu można wykorzystać na przykład naturalne olejki.

Najpowszechniej stosowany jest olej rycynowy, który zawiera wiele cennych składników takich jak witamina E, A, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6, a także minerały. Może być on stosowany zarówno na brwiach jak i rzęsach chroniąc je przed wypadaniem i łamliwością. Należy nakładać go patyczkiem kosmetycznym lub czystą szczoteczką do rzęs na noc, a następnie rano zmyć. Efekty tej metody mogą być widoczne nawet po czterech tygodniach.

Warto również zrezygnować z regulacji brwi. Choć często nie jest to proste, ponieważ niektóre włoski rosną w taki sposób, który nas nieco irytuje, to warto chociaż przez kilka tygodni zrezygnować ze stosowania pęsety. Po tym czasie zauważalnie włoski odżyją i będziemy mogli skorygować kształt brwi.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, co nakładamy na brwi, wykonując makijaż. Kosmetyki kolorowe takie jak pomady czy kredki powinny być dobrane w taki sposób, aby nie uszkadzały naturalnych włosków. Z tego powodu warto wybrać miękkie kredki lub skośne pędzelki, które nie uszkodzą naszych brwi.

A co z henną? Wiele osób stosuje hennę, aby przyciemnić swoje naturalne brwi. Okazuje się jednak, że może ona u części osób powodować wzmożone wypadanie włosków. Jest to spowodowane faktem, iż miesza się ją z wodą utlenioną, która osłabia i wysusza włoski. Z tego powodu warto na czas odżywienia i regeneracji włosków zrezygnować z tego zabiegu.