wlosy zima
d01salon.com

Pielęgnacja włosów zimą, a dieta

Noszenie czapek, mróz i zmiany temperatur – zima nie oszczędza naszych włosów. Osłabione, pozbawione blasku – znacie to? Są jednak sposoby na to, aby stanąć w szranki z niesprzyjającą aurą i nie dać jej zrobić zamieszania na naszych głowach. Wystarczy pielęgnacja oraz wzmocnienie ich od środka, czyli odpowiednie odżywianie. Podpowiadamy, jakie witaminy powinny znaleźć się na waszych talerzach, aby włosy nawet w sezonie zimowym, były waszą wizytówką.

pielegnacja wlosów zimą
salondushons.com

Zdrowe włosy, a niedobory witamin

Sezon zimowy, to czas, kiedy nie można pozwolić sobie na niedostateczne spożycie składników mineralnych oraz witamin. Mowa zarówno o kondycji organizmu i jego odporności, a także niedopuszczaniu do pojawienia się np. depresji. Złe odżywianie będzie miało swoje skutki także w naszym wyglądzie. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie składniki zimowej diety, skóra stanie się matowa, pozbawiona witalności, włosy matowe. Mogą pojawić się nieestetyczne cienie pod oczami, a tego byśmy nie chciały, prawda?

Pielęgnacja włosów, a żywienie

warzywa i owoce
nutrihealth.in

Jeśli chcecie, aby włosy mimo niesprzyjającej aurze były zdrowe, musicie pamiętać o tym, żeby w codziennej diecie znalazły się witaminy. Mowa szczególnie o należącej do witamin z grupy B biotynie, która jest niezbędna do odpowiedniej syntezy kreatyny (białka, które jest podstawowym budulcem włosa). Nie zapominajcie także o wit. A oraz E, które niwelują skutki osłabiającego włosy stresu oksydacyjnego. Nie można mówić także o pięknych włosach nie wspominając o żelazie, cynku oraz krzemie. To właśnie te składniki odpowiadają za to, aby włosy się nie łamały. Niemniej istotne są dobre tłuszcze z rodziny omega-3, a także pełnowartościowe białko. Gdzie szukać tych wszystkich składników?

Warto, aby w waszej lodówce pojawiły się takie produkty jak: jaja, soja, mięsom rośliny strączkowe, zielone warzywa, pełnoziarniste produkty, oleje roślinne, ryby, owoce.

Pielęgnacja włosów, a stres

Pamiętajcie także, że na kondycję włosów znacznie wpływa wasze samopoczucie oraz tryb życia. Jak ognia należy unikać stresu, który może być dla nich równie niebezpieczny, jak mróz i silny wiatr. Niemniej istotna jest także prawidłowa pielęgnacja. Zwykłe rozczesywanie włosów po zdjęciu czapki i wejście do ciepłego pomieszczenia, również znacznie je osłabia, dlatego też wybierajcie odpowiednie preparaty, które zabezpieczą je przez wysuszaniem oraz mrozem. Warto także zamienić grube szczotki na modele z delikatniejszym włosiem.