Projekt Czysta Plaża

Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry – akcja, w której warto wziąć udział

Śmieci, to prawdziwa mantra na naszych nadmorskich plażach i górskich szlakach. Aby odpoczywało nam się przyjemniej, a przy tym po to, by chronić środowisko, powstała akcja Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry. Wy także możecie wziąć w niej udział i jako wolontariuszki skutecznie pozbyć się niechcianych puszek, butelek i innych śmieci, które nie sprzyjają wakacyjnemu relaksowi –  pozostawiając po sobie jedynie ślady stóp! Już tłumaczymy, co musicie zrobić. Start akcji: 1 lipca 2017 r.

Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry – kilka słów o akcji

Inicjatywa Barefoot Beach Rescue Project powstała w 2007 r. w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas zawitała już na 5 kontynentach i wzięło w niej udział blisko 30 tys. wolontariuszy, którym udało się zebrać łącznie ponad 24 tony śmieci.

Czysta Plaża

Myślą przewodnią akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry, czyli polskiej edycji tego międzynarodowego projektu jest pozostawienie po sobie jedynie bosych stóp – na plaży, czy górskim szlaku, czyli – pozbycie się z nich „niechcianych towarzyszy”. Wydarzenie jest realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Czysta Polska, które podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, prowadzi edukację ekologiczną oraz aktywnie przeciwdziała nielegalnemu składowaniu odpadów.

Barefoot Projekt Czysta Plaża oraz Czyste Tatry – w jaki sposób możesz przyłączyć się do akcji?

Aby zostać wolontariuszką, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.czystapolska.org.pl i wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Możesz także zarejestrować się w namiocie Stowarzyszenia Czysta Polska w dniu eventu.

A oto projektowy harmonogram:

Barefoot Projekt Czysta Plaża_HARMONOGRAM 2017