sniadanie u tiffaniego filmy na walentynki

Filmy na Walentynki – sprawdź nasze propozycje

Przed nami 14 luty, czyli dzień, w którym wszystko skupia się wokół miłości. Jeśli planujecie zostać w domu – niezależnie czy w parze czy solo – doskonałym sposobem na spędzenie wieczoru będzie filiżanka dobrej herbaty, przekąski i dobry film. Sprawdźcie nasze propozycje na walentynkowe projekcje.

Filmy na Walentynki – Casablanca (1942)

casablanca
Warner Bros

To kultowy romantyk z wojennymi pasjami i trójkątem miłosnym w tle. Chemia między Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman, to idealna propozycja na walentynkowy wieczór z filmem.

Filmy na Walentynki – Dirty Dancing (1987)

dirty dancing
Vestron Pictures

Czy jest wśród Was osoba, która nie widziała tego filmu? To chyba pytanie retoryczne. Można do niego wracać non stop. Taniec, miłość i genialna muzyka w tle. Trio sprawiające, że wieczór upłynie pod znakiem dobrej rozrywki, jak również pobudzenia zmysłów.

Filmy na Walentynki – Śniadanie u Tiffany’ego (1961)

sniadanie u tiffaniego
Paramount Pictures

Audrey Hepburn gra kapryśną Holly Golightly, uciekinierkę mieszkającą w nowojorskim mieszkaniu (ufundowaną przez ahem, podejrzaną działalność). To jedna z jej najbardziej idyllicznych ról. Paul „Fred” Varjak (George Peppard) jest tak samo jak ona przyjęty z nią. Nasza ulubiona atrakcja? Zdecydowanie kot.

Filmy na Walentynki – Przeminęło z wiatrem (1939)

przeminelo z wiatrem
housebeautiful.com

Film jest klasycznym wyciskaczem łez, z pasją, niszczycielską stratą i skandalem. Na podstawie powieści Margaret Mitchell z 1936 roku epicki epizod wojny domowej trwa prawie cztery godziny. Zaplanuj z wyprzedzeniem, jeśli macie rezerwację na kolację.

Filmy na Walentynki – Jeden dzień 2011

jeden dzien
pinterest

Piękna historia, głęboka i poruszająca historia dwojga ludzi. Daje do myślenia. Nie jest to kolejna z komedii romantycznych, schematycznych i przewidywalnych do bólu. Zakończenie…same sprawdźcie.