na czym polega laminacja brwi

Laminacja brwi – co to jest?

Zadbane brwi stanowią najpiękniejszą oprawę oczu. Od wieków ten element twarzy był szczególnie traktowany. Już w czasach starożytnych powstawały specjalne kosmetyki, którymi podkreślano brwi. W ostatnim stuleciu można było zaobserwować, jak zmienia się moda na stylizację łuków brwiowych. Na topie były zarówno mocno wyregulowane, cienkie niteczki, jak i gęste, mocno podkreślone linie. Obecnie ich stylizacja ma na celu nieznaczną poprawę natury. Odchodzi się od geometrycznych, wyrazistych kształtów i mocnych kolorów. Jednym z nowoczesnych zabiegów, których celem jest upiększenie brwi jest laminacja. Przekonaj się, czy warto laminować brwi.

Na czym polega zabieg laminacja brwi?

Na czym polega laminowanie brwi? Wiele salonów kosmetycznych ma w ofercie zabieg laminacji brwi, który niekiedy nazywany jest liftingiem. Dzięki specjalnie opracowanym preparatom stylistka może nadać włoskom zupełnie nowy kształt i poprawić wygląd łuków brwiowych. Dzięki substancjom chemicznym zawartym w produktach do laminacji rozrywa się wiązania dwusiarczkowe w strukturze włosów, a następnie tworzy nowe wiązania. Dzieje się to za pomocą kwasu tioglikolowego.

Umożliwia to nadanie kierunku wzrostu, ukształtowanie i utrwalenie włosków, a także łatwiej jest je ujarzmić. Na koniec zabiegu nakłada się specjalną multiwitaminową i intensywnie nawilżającą odżywkę, która poprawia kondycję włosów i pomaga wzmocnić ich strukturę po zabiegu. Dopełnieniem jest farbowanie brwi na dobrany do typu urody kolor. Jeżeli posiadasz ciemne włoski, nie zawsze wymagają one zastosowania farby. Zabieg laminacji jest naprawdę relaksujący i bezbolesny z wyjątkiem etapu depilacji włosków woskiem, nicią lub pęsetą.

Efekty zabiegu laminacji

Głównym celem laminacji jest sprawienie, że włoski staną się miękkie i bardziej podatne na układanie. Stylistka może ułożyć je w naturalny kształt lub wyczesać nieco mocniej. Bardziej zaczesane do góry włoski sprawiają, że włoski wydają się gęstsze i grubsze. Taka metoda sprawdzi się u osób o naturalnie wąskich rysach, gdyż pozwala dodać łukom objętości. Błędem jest jednak nadmiernie mocne wyczesanie włosów, gdyż skutkuje to nieestetycznym odrostem.

Silnie odżywczy kosmetyk nakładany na koniec zabiegu sprawia, że włoski stają się miękkie i lśniące a włoski wyglądają zdrowo. Jeżeli lubisz stylizację henną pudrową, pamiętaj, że nie można tego produktu łączyć z laminacją, gdyż może doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry i włosów. Do farbowania po laminacji wykorzystuje się farbki żelowe. Efekt koloryzacji powinien być dobrany do typu urody, koloru włosów i cery. Na ogół farbowane są wyłącznie włosy, co zapewnia lekki, naturalny wygląd. Aby zabieg był bezpieczny i nie wywołał pogorszenia ich kondycji, warto powierzyć jego wykonanie profesjonalistą, którzy znają specyfikę pracy preparatów i potrafią dobrze dobrać czas ekspozycji.

Zazwyczaj laminacja utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Wiele jednak zależy od Twoich naturalnych predyspozycji. Trwałość efektu uwarunkowana jest przede wszystkim cyklem życia włosków. Część z nich wypada, a w ich miejsce odrastają nowe, które (rzecz jasna) posiadają swój naturalny kształt. Dlatego dobrze jest powtórzyć zabieg, by nieprzerwanie cieszyć się idealnym ułożeniem włosków. Poza tym preparaty do laminacji brwi mają moc odżywczych substancji. Dzięki czemu włoski z każdym kolejnym zabiegiem stają się silniejsze i bardziej zagęszczone. 

Czy laminacja jest dla każdego?

Choć laminacja zyskała popularność, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy może skorzystać z jej dobrodziejstw. Nie poleca się jej wykonywać osobom z cienkimi i delikatnymi brwiami, gdyż preparaty mogą zadziałać na nie zbyt agresywnie. Najlepsze efekty uzyskają właściciele gęstych i grubych brwi o mocnych, sztywnych włoskach.

Często określane są jako niesforne i krzaczaste, gdyż trudno ułożyć je nawet z pomocą kosmetyków do stylizacji, np. żelu czy mydełka. Warto zdawać sobie sprawę, że po zabiegu trzeba lekko przeczesywać, by ułożyły się w pożądany kształt. Bardzo przydatne są produkty takie jak pomada czy mydło do stylizacji. Dzięki laminacji układanie nawet bardzo sztywnych i mało podatnych na układanie włosków staje się niezwykle proste.

Czy są jakieś przeciwwskazania? Po wykonaniu makijażu permanentnego nie można w żaden sposób moczyć brwi, bowiem keratyna mogłaby szybciej się wypłukać. Służy to również procesowi odżywienia łusek, dlatego warto bardzo delikatnie obchodzić się z nimi w pierwszych dniach po zabiegu.