Kosmetyki do demakijażu

Kosmetyki do demakijażu

Sztuka makijażu jest kobiecie bardzo bliska. Wiesz doskonale w jaki sposób nadać twarzy wyrazisty make-up. Youtube obfituje w wiele filmów instruktażowych z procesem nakładania kolejnych warstw tuszujących mankamenty urody, a także modnym ostatnio, konturowaniem owalu.

Z punktu widzenia Twojej skóry, której do życia bardzo potrzebne jest powietrze i dostęp do słońca, zbyt wiele warstw kryjących może być niczym maska. Dlatego istotne jest odpowiednie dobieranie kosmetyków. W szczególności pomyśl o takich o lekkiej, a jednocześnie trwałej konsystencji, która nie zatka porów w zupełności. Tym bardziej, że bardzo często makijaż nosisz od rana do wieczora, w międzyczasie wprowadzając poprawki, dokładając niekiedy kolejne porcje korektora czy podkładu. Przed snem potrzebne Ci jest dogłębne oczyszczenie z makijażu i zabrudzeń, aby chociaż w nocy twarz mogła oddychać.

Czysto i świeżo

Zwykłe mydło kosmetyczne może być za słabe do usunięcia warstwowego makijażu. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się mleczka do demakijażu twarzy, z bardzo lekką konsystencją. Nie podrażniają skóry, delikatnie rozpuszczają podkład i tusz. Następnie wystarczy wacikiem zetrzeć mleczko z twarzy, razem z resztkami kosmetyków kolorowych i przemyć letnią wodą. Zaletą jest zawartość wielu składników łagodzących, przez co skóra nie jest podrażniona ani zaczerwieniona po demakijażu. Jeśli nadal nie do końca czujesz świeżość na twarzy, warto dodatkowo przemyć skórę. Idealne są do tego np. toniki kosmetyczne (sklep kosmetyczny Kontigo). Nie tylko usuwają z twarzy zabrudzenia i resztki makijażu, ale pełnią one również inne funkcje, jak zamykanie porów, zwężanie naczynek, tonizowanie lub matowienie nadmiernie błyszczącej się skóry. Kosmetyki oczyszczające zaleca się dobierać do kondycji naszej twarzy, tak aby dostosować je do problemów cery. Nastolatka z tendencją do trądziku, potrzebuje oczyszczenia i działania antybakteryjnego, zapobiegania i pielęgnacji. Kobieta po 40-tce zazwyczaj zaczyna zauważać pierwsze zmarszczki i dobiera kosmetyki do poziomu zaawansowania procesów starzenia.

Wygoda ponad wszystko

Bardzo ciekawym rozwiązaniem stały się chusteczki do demakijażu (https://kontigo.com.pl/twarz/oczyszczanie-i-demakijaz/chusteczki-do-demakijazu.html). Są połączeniem kosmetyku z miękką bawełną w jednym. To bardzo wygodna propozycja, która przypadła do gustu wielu kobietom. Tak naprawdę, takie małe opakowanie można zabrać ze sobą wszędzie, a w szczególności w podróż. Kompaktowo zapakowane nie wysychają, zawsze mamy je pod ręką i nie trzeba już zabierać ze sobą kosmetyków do demakijażu, płatków, toników itp. Chusteczki zostały tak zaprojektowane, aby łączyć w sobie działanie każdego z nich: zmywają makijaż, oczyszczają z codziennych zabrudzeń, z sebum, zapewniają świeżość, tonizują a często zamykają również pory. Rozwiązanie wręcz idealne, a do tego w całkiem przystępnej cenie. Czego chcieć więcej? Śmiało można powiedzieć, że producenci kosmetyków potrafią nas bardzo rozpieszczać, podsuwając co jakiś czas ciekawe i nowe pomysły na wygodę i oszczędność. Kobiety natomiast bardzo ochoczo testują te nowości weryfikując ich przydatność w codziennym użytkowaniu.