jak pielegnowac brode

Pielęgnacja brody – jak dbać o brodę każdego dnia?

Chyba każdy z mężczyzn chce mieć piękną oraz gęstą brodę. W niektórych przypadkach wydaje się im to niemożliwe. Czasem mężczyźni są sami sobie winni, ponieważ zapominają o pielęgnacji brody. Mężczyźni są w błędzie, jeśli uważają, że wystarczy od czasu do czasu przejechać po brodzie maszynką. Należy zadbać o pielęgnację codzienną i to na możliwie najwyższym poziomie. Jak o nią zadbać?

Zadbaj o strzyżenie

Tak naprawdę pielęgnację brody można zawęzić dosłownie do trzech głównych kroków. Pierwszym z nich jest strzyżenie. Brzmieć to może nieco paradoksalnie, ale czym częściej włosy będziemy podcinać, tym one będą szybciej rosnąć. Nie ma co się obawiać przycięcia delikatnego, nawet jeśli jesteśmy jeszcze na etapie zapuszczania. Tego typu zabieg wpłynie tylko i wyłącznie korzystanie na wzrost naszego zarostu. Jeśli chodzi o strzyżenie, to w pierwszej kolejności polecamy barbera. Jest to profesjonalny fryzjer specjalizujący się w brodach. Takowy fryzjer nada brodzie właściwy kształt.

Salonów barberskich na rynku jest coraz więcej. Warto sprawdzić wcześniej opinie o danym salonie, aby nie trafić przypadkiem do takiego, który nie może się pochwalić renomą.

Mycie oraz pielęgnacja

Kolejnym krokiem jest mycie. Nigdy nie można zaniedbywać mycia codziennego brody. Niestety wciąż wielu mężczyzn traktuje to bardzo na luzie i często o tejże higienie zapomina. Musimy mieć świadomość, że w ciągu dnia na brodzie osadzają się liczne zanieczyszczenia. Jest to nie tylko smog, ale także liczne bakterie, czy też resztki jedzenia.

Gdy myjemy brodę, to pozbywamy się z niej nie tylko wszelkich zanieczyszczeń, ale także przyspieszamy wzrost włosia. Nie sposób zaznaczyć o jej atrakcyjnym wyglądzie. Należy do mycia zastosować odpowiednie szampony. Są to szampony stricte przeznaczone do brody. Niekiedy mężczyźni stawiają na zwykły szampon do włosów, czy też żel do kąpieli. Jest to bardzo duży błąd. Niezbędnym kosmetykiem każdego brodacza jest olejek do brody.

Na koniec musimy wspomnieć o pielęgnacji brody. Musimy wyjść od tego, że pielęgnacja brody powinna mieć miejsce jeszcze w fazie wzrostu wczesnego wzrostu. Powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby pielęgnacja brody stała się codziennym nawykiem. Należy do tego podchodzić niemal automatycznie.

Powiedzieliśmy sobie już o codziennym myciu brody specjalnym szamponem przeznaczonym do brody. Nie wolno nam zapominać także o czesaniu codziennym naszej brody. Do tejże czynności użyjmy szczotki z włosia naturalnego dzika. Gdy będziemy brodę czesać regularnie, to pozbędziemy się martwego naskórka, który to gromadzi się bezpośrednio u nasady włosów.