kuchnia

Kuchnia w stylu vintage – czym się charakteryzuje? Modne kuchnie 2022

Kuchnia w stylu vintage nie schodzi z pantałyku najnowszych trendów wnętrzarskich 2022. Najczęściej pojawia się ona w wydaniu okraszonym nutą nowoczesności i nie sposób jest nie odnieść wrażenia, że przywodzi na myśl ducha retro XXI wieku. Sprawdźmy więc jak urządzić kuchnię na styl minionej epoki z uwzględnieniem nowoczesnego pazura.

Kuchnia w stylu vintage 2022 – jaka kolorystyka?

Kolorystyka w stylu vintage to przede wszystkim biel okraszona beżem. Świetnie sprawdzają się w niej także meble oraz dodatki, które utrzymane są w pastelowej palecie barw. Lata 50. i 60. je kochają i niewiele wskazuje na to, aby w tym roku miało się to zmienić. Nie bez znaczenia pozostaje także rola różu, jak również błękitu. Doskonale odnajdują się one w towarzystwie barw ziemi, które są bezapelacyjnym kolorystycznym hitem wnętrzarskim 2022.

W nowoczesnej kuchni w stylu vintage nie może zabraknąć także wyrazistych dekorów. Wśród nich doskonale sprawdzą się takie jak na przykład biele przełamane czernią albo granatem. Animuszu aranżacji doda także stylowa cegła, jak również różnej maści materiały oraz faktury.

Jakie AGD do kuchni w stylu vintage

W kuchni w stylu vintage doskonale odnajdą się AGD, które wpisują się w założenia nowoczesnej aranżacji, ale z pazurem retro. Nie może więc w niej zabraknąć nietuzinkowych sprzętów, takich jak lodówka, piekarnik czy też zmywarka, które zachowały obłe kształty. Nie bez znaczenia pozostają także zaokrąglone boki w towarzystwie pokręteł oraz poziomych rączek. Można postawić na takie widoczne, wyrazistymi wskaźnikami temperatury. A może lakierowane powierzchnie? Tak, to doskonały wybór.

Jak połączyć styl retro z nowoczesnością?

Styl retro może stworzyć doskonałe duety z nowoczesnością w dużej mierze dzięki temu, że można z ich pomocą sprawić, że będą one a tyle ciekawe, że ozdobią każdą, nawet najbardziej nudną przestrzeń. Sprawdzą się więc różnej maści żyrandole minionej epoki, które połączymy z nowoczesnymi kinkietami. A może kilka szafek w towarzystwie boazerii na górze i nowoczesnych frontów na dole? Połączeń jest całe mnóstwo i tylko od nasz zależy to, w jaki sposób sobie z nimi poradzimy, aby stworzyły jedną spójną całość obok której nie będzie można przejść obojętnie. Takie działanie to przepis na udaną aranżację z nowoczesnym zacięciem w roli głównej.