usmiech

Koronka na zęby, czyli sposób na poprawę jakości uśmiechu?

Każdemu z nas zależy na tym, aby pięknie wyglądać i szeroko się uśmiechać. Dbanie o własne zęby jest niezwykle istotne i jest podstawowym aspektem współczesnej higieny. W przypadku zębów, które są dość mocno zniszczone lub odbudowane w sposób mało estetyczny, można zastosować różnego rodzaju zabiegi, w tym koronkę na zęby. To rodzaj stałego wypełnienia protetycznego.


Dbanie o własne zęby po prostu sprawi, że bardzo długo będziemy się mogli cieszyć pięknym uśmiechem. W obecnych czasach, gdzie tak bardzo dużą uwagę przywiązuje się do tego, jak wyglądamy, jest to niezwykle istotne.

Musimy pamiętać o tym, że posiadanie zadbanego uśmiechu bardzo mocno wpłynie na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych, ale również na to, jak łatwo nawiązujemy kontakty. W przypadku, gdy mamy do czynienia z nieestetycznym uśmiechem i chcemy na przykład upiększyć zniszczony ząb, możemy zastosować takie rozwiązanie, jak koronka na zęby. To właśnie dzięki niej nasze zęby będą wyglądały o wiele bardziej atrakcyjnie.

Zobacz także: https://www.uczajki.pl/proteza-zebowa-jakie-sa-najwieksze-zalety-z-jej-posiadania/

Co to jest koronka na zęby?


Koronka na zęby to bardzo chętnie wykorzystywane wypełnienie protetyczne. To specjalnie przygotowana, bardzo trwała i estetyczna nakładka stomatologiczna, którą aplikujemy na wybrany ząb, nadając mu całkowicie nowy wygląd. Plusem tego rozwiązania jest to, że bez przeszkód możemy nałożyć koronę na resztki zęba (o ile nie posiada próchnicy), jak również na wkład koronowo-korzeniowy oraz na implant zębowy.

Co daje korona zębowa?


Mamy do czynienia z kilkoma rodzajami koron protetycznych, np. występują korony porcelanowe (ceramiczne), korony akrylowe czy korony kompozytowe. Każda z nich jest dopasowana do potrzeb pacjenta i daje możliwość, aby nasz uśmiech był o wiele pełniejszy, a co za tym idzie piękniejszy.

Chcąc pozbyć się widoku nieestetycznych zębów, czyli na przykład zębów martwych lub takich, które mają nieusuwane przebarwienia, możemy zastosować koronę na zęby. Dzięki niej:

– natychmiast pozbędziemy się problemu,
– znikną nasze kompleksy,
– uśmiech będzie wyglądał bardzo naturalnie,
– uszkodzone, martwe lub nieestetyczne zęby zostaną natychmiast wzmocnione.

Koronka na zęby jest bardzo ciekawym uzupełnieniem protetycznym. Jej przygotowanie nie jest trudne, nie wymaga dużo czasu, nie będziemy musieli więc długo czekać na wizytę w gabinecie. Również samo nałożenie korony na ząb nie jest zabiegiem inwazyjnym. Fachową pomoc w doborze koronek na zęby otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.