krem

Jak walczyć z egzemą na dłoniach?

Jeśli mamy egzemę na rękach, wiemy, jak bolesna może być. Swędząca skóra, czerwone plamy i pękanie to tylko niektóre z objawów egzemy na dłoniach. Ale co gorsza, gdy nasza egzema staje się tak poważna, że w skrajnych przypadkach powoduje pęcherze i krwawienie. Istnieją jednak sposoby, aby walczyć z tym stanem i pomóc złagodzić objawy! Przy odpowiedniej pielęgnacji egzema na dłoniach nie będzie aż tak dokuczliwa. A zatem jak dbać o naszą skórę? Oto proste wskazówki!

Nawilżanie

  • Nawilżanie rąk może pomóc w złagodzeniu objawów egzemy, ale to nie tylko kwestia nałożenia balsamu na dłonie,
  • Musimy nawilżać swoje ręce codziennie,
  • Zastosujmy dobry krem nawilżający, który jest przeznaczony dla skóry z egzemą
  • Używajmy kremu nawilżającego o wysokiej zawartości wody, takiego jak krem wodny lub owsiany płyn do mycia ciała, który pomoże przywrócić naturalną barierę skóry i zmniejszyć swędzenie i zaczerwienienie.

Nośmy rękawiczki

Noszenie rękawiczek jest ważnym elementem walki z egzemą na dłoniach. Rękawiczki mogą chronić naszą skórę przed czynnikami drażniącymi i alergenami, co z kolei daje jej szansę na wyleczenie.

Kiedy wykonujemy jakiekolwiek czynności, które wiążą się z wodą lub chemikaliami, nośmy jakiś rodzaj odzieży ochronnej, takiej jak koszula z długim rękawem i spodnie. Rozważmy również noszenie jednorazowych rękawiczek podczas mycia naczyń i sprzątania w domu. Nawet jeśli nie mamy teraz egzemy na rękach, lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Jeśli masz egzemę na dłoniach lub jesteś podatny na jej wystąpienie (występuje rodzinnie), rozważ noszenie plastikowych rękawiczek podczas wykonywania prac domowych lub ogrodniczych, aby alergeny nie miały kontaktu ze skórą przez cały czas wykonywania codziennych czynności. Dotyczy to takich czynności jak gotowanie posiłków, mycie naczyń, składanie prania, wynoszenie worków na śmieci na zewnątrz itp.

Dbajmy o krótkie paznokcie

Kluczem do zachowania zdrowych dłoni jest ich nawilżanie i ochrona. Możemy to osiągnąć poprzez utrzymywanie krótkich paznokci, opiłowywanie ich lub pilnikiem po każdym myciu rąk, a następnie nakładanie nawilżającego balsamu do rąk przed snem.

Po umyciu rąk w ciągu dnia powinniśmy również nałożyć niewielką ilość kremu nawilżającego o gęstej konsystencji pamiętajmy, aby poczekać, aż będą całkowicie suche). Jeśli zauważymy, że nasza skóra jest szczególnie sucha, spróbujmy stosować ją częściej niż raz dziennie.

Unikaj mydeł i środków czyszczących, które są drażniące

Unikajmy mydeł i środków czyszczących, które są drażniące. Mydła, detergenty i inne środki czyszczące mogą podrażniać skórę. Jeśli mamy egzemę na rękach, możemy spróbować łagodniejszego mydła lub środka czyszczącego. Zawsze róbmy próbę uczuleniową, gdy mamy zastosować nowy produkt.