jaka maske do wlosow uzywac

Maska do włosów – jak wybrać odpowiednią?

Maska do włosów bez wątpienia jest jednym z nieocenionych kosmetyków. Dzięki nim włosy są zadbane, pełne witalności, jak i zdrowe włosy. Aby móc zmaksymalizować skuteczność maseczki, powinno się ją w pierwszej kolejności dobrze wybrać. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze maseczki do włosów? Sprawdźmy to.

Maseczki do włosów suchych i farbowanych

Nie istnieje idealna maska do włosów przetłuszczających się, suchych, kręconych, farbowanych, a także cienkich. Włosy wymagają całkowicie innych kosmetyków. W pierwszej kolejności należy poznać swoje włosy, a dopiero później dobrać odpowiednią maskę.

Maski do farbowanych włosów powinny odżywiać włosy, które są bardzo często suche i brakuje im blasku. Rozwiązaniem idealnym okaże się maseczka, która zapobiega blaknięciu przedwczesnemu koloru. Można także zastosować maseczkę do suchych włosów, gdy mamy ją akurat pod ręką. Warto się skupić na końcówkach. One szczególnie mają tendencję do przesuszania się szybszego niż reszta naszych włosów.

Do włosów suchych sprawdzają się maseczki na bazie keratyny. Keratyna jest skutecznym specyfikiem, jeśli chodzi o odżywienie trwałe włosowych włókien. Włosy suche cierpią na brak nawilżenia. W połączeniu z maskami do suchych włosów należy także użyć maski do włosów suchych. Wówczas można liczyć na oczekiwane efekty.

Maseczki do przetłuszczających się włosów oraz do włosów cienkich

Maseczki do włosów przetłuszczających się najczęściej powstają na bazie zielonej glinki. Najbardziej przetłuszczającą się częścią włosa są te mające styczność z głową. Nie należy maseczek stosować u nasady. Raczej skupmy się na samych końcówkach, jak i na samej długości.

Do włosów cienkich w żadnym wypadku nie nadają się ciężkie maski, które jeszcze dodatkowo nasze włosy obciążają. Maski na włosach cienkich nie mogą pozostawać dłużej niż dosłownie kilka minut. Warto je połączyć z szamponami do włosów cienkich.

Aby móc zmaksymalizować wszelkie korzyści, które płyną ze stosowania maseczek do włosów, pozostawmy je na włosach, jednocześnie zawijając w ciepły ręcznik. Dzięki temu czynne substancje mają szanse, na wchłoniecie się bezpośrednio do wnętrza włosa.

Szampon przeciw wypadaniu włosów supermamy.papilot.pl/lifestyle/moda-i-uroda/16034/jak-stosowac-szampon-przeciw-wypadaniu-wlosow, można kupić od tego samego producenta, czy też z tej samej linii, co maskę do włosów. Wówczas można liczyć na jeszcze lepszy efekt. Producenci kosmetyków do włosów najczęściej mają w swojej ofercie naprawdę szeroką ofertę kosmetyków do włosów.