Pakowanie prezentów

Jak ciekawie zapakować prezent?

Obdarowywanie bliskich prezentami może sprawiać o wiele więcej radości niż samo ich otrzymywanie. Pomijając Boże Narodzenie istnieje wiele ważnych okazji, kiedy nie wyobrażamy sobie nie wręczyć upominków jubilatowi. Jednak liczy się nie tylko zawartość prezentu, ale i jego ładne opakowanie. Każda z nas może samodzielnie zapakować prezent w domowym zaciszu tak, aby wyglądał maksymalnie efektownie. Zatem jak oryginalnie zapakować prezent na urodziny, ślub, święta Bożego Narodzenia i wiele innych okazji?

Jak zapakować mały prezent?

Rozmiary prezentu wcale nie świadczą o jego wartości, a drobny upominek może mieć znacznie większe znaczenie sentymentalne. Dlatego na sam początek warto nabyć umiejętność pakowania małych prezentów, takich jak biżuteria, krawat czy płyta. Wbrew pozorom ich oprawa może sprawić nieco więcej kłopotów niż pakowanie dużych prezentów, ale na rozwiązanie tego problemu istnieje skuteczny sposób. Oczywiście można skorzystać z torebek prezentowych, które znajdziemy w każdym supermarkecie czy sklepie papierniczym, jednak jest to droga na skróty. Oryginalne zapakowany prezent z pewnością będzie wyróżniał się na tle innych, oprawionych w tradycyjny papier ozdobny. Zamiast niego, warto sięgnąć po kolorowy celofan i wstążki – zakupiony wcześniej prezent wystarczy ułożyć na środku folii, zebrać ją u góry i starannie związać wstążką. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, do środka można wsypać kolorowe konfetti, płatki kwiatów czy drobne słodycze.

Jak śmiesznie zapakować prezent? Pudło!

Mogłoby się wydawać, że pakowanie prezentów w papierowe kartony to sposób stary jak świat, który nie jest niczym odkrywczym. Okazuje się jednak, że oprawienie prezentu na urodziny czy rocznicę ślubu w pudełka wcale nie musi być nudne. A może by tak zapakować podarunek pudło w pudło, tworząc pewnego rodzaju urodzinową matrioszkę? Ilość dodatkowych opakowań, oprócz tego właściwego, w którym znajdzie się prezent, zależy tylko od naszej pomysłowości. Im więcej kartonów, tym większa zabawa przy ich otwieraniu dla solenizanta. Śmiesznie zapakowany prezent z pewnością sprawi więcej przyjemności zarówno nam, jak i obdarowywanej osobie niż taki, który każda z nas otrzymuje co roku przy okazji najważniejszych rocznic czy świąt.

Pakowanie prezentu

Jak fajnie zapakować prezent w szary papier?

Okazuje się, że papier ozdobny nie jest jedynym wyjściem z sytuacji, kiedy poszukujemy inspiracji przy pakowaniu prezentów świątecznych czy urodzinowych. Trzeba pamiętać o tym, że czasem mniej znaczy więcej, dlatego warto zastanowić się nad wyborem zwykłego, szarego papieru, który tylko wygląda na niepozorny. W rzeczywistości stanowi on świetną bazę dla naszych kreatywnych pomysłów na przyozdobienie upominku dla bliskiej osoby. Oprócz szarego papieru, warto mieć pod ręką sznurek w ulubionym kolorze jubilata. Do tego ręcznie wykonane ozdoby jak papierowe gwiazdki czy serca, a także ususzone kwiaty czy owoce. Tak ciekawie zapakowany prezent to dowód na to, że osoba obdarowywana zajmuje ważne miejsce w naszym życiu i pragniemy, aby poczuła się wyjątkowo.

Jak fajnie zapakować prezent dla dziecka?

Obdarowywanie dzieci prezentami z okazji urodzin, świąt czy ukończenia szkoły z dobrymi wynikami to ogromna przyjemność nie tylko dla najmłodszych, ale także dla nas, rodziców, zwłaszcza gdy na ich małych twarzyczkach pojawia się uśmiech od ucha do ucha. Aby jeszcze bardziej zaciekawić dziecko wręczanym mu podarunkiem, warto zapakować je w pomysłowy sposób. Świetnym rozwiązaniem okazuje się opakowanie prezentu kolorowym papierem ozdobnym tak, aby uzyskać kształt cukierka. Można również sięgnąć po szary papier, za pomocą którego wyczarujemy prezenty w kształcie ulubionych zwierzątek naszych dzieci. Do zrobienia prezentu w kształcie misia, kota czy psa wbrew pozorom wystarczy niewiele – wystarczy sięgnąć po papier, nożyczki i klej, by w kilka minut ze zwykłego szarego papieru uzyskać oryginalny prezent dla malucha.