Dekoracje bozonarodzeniowe 2020

Trendy na Boże Narodzenie 2020 – sprawdź, na jakie ozdoby bożonarodzeniowe warto postawić w tym roku

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas w którym wszystko nagle nabiera blasku i staje się wręcz bajkowe. Warto więc celebrować je w całej okazałości, w tym też przenosząc tę niesamowitą aurę do wnętrz mieszkań i domów. Pokażemy Wam, jak to zrobić z pomocą trendów bożonarodzeniowych 2020.

Trendy na Boże Narodzenie 2020 – ozdoby DIY

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Samantha Rei (@sustainablespacesnz)

Dekoracje świąteczne DIY zawsze są na topie, a w tym roku szczególnie. Samodzielnie wykonane ozdoby na Boże Narodzenie nie tylko cieszą oko domowników, ale także są znakomitą okazją do wspólnych przygotowań. Dodatki DIY, które rządzą w tym roku, to przede wszystkim stroiki świąteczne oraz wszelkiej maści wiszące ozdoby. Nie bez znaczenia pozostaje także rola ręcznie wykonanych wieńców.

Dekoracje świąteczne DIY udowadniają, że powiedzenie ,,mniej znaczy więcej” nabiera znaczenia. Często nawet niepozorna świerkowa gałązka w towarzystwie szyszki i świecy może sprawić, że w mieszkaniu zadzieje się dekoracyjna magia. Nie musicie stawiać na ogrom dodatków, aby ją stworzyć. Najważniejsze jednak, żeby słuchać siebie i swoich potrzeb. Trendy Bożonarodzeniowe 2020 to nie jest wyznacznik, a wskazówka, więc śmiało działajcie tak, aby świąteczna atmosfera była dopasowana do Was, taka intymna, najlepsza z możliwych.

Modne ozdoby świąteczne 2020 – ukłon w stronę natury

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Silvia Zocchi 🧡🌿 (@silviazocchi_)

Bycie eko stało się już nie tylko modne, ale wpisało się niejako w życiową filozofię wielu z nas. Projektanci szybko podłapali tą tendencję i przenieśli ją na pole mody panującej zarówno na wybiegach, jak i we wnętrzach. Trendy na Boże Narodzenie 2020 bardzo mocno to pokazują. Dekoracje świąteczne z naturalnych materiałów to przede wszystkim postawienie na drewno lub papier. Można także śmiało pomyśleć o wykorzystaniu szkła. Kolorystyka ozdób świątecznych w stylu eko nawiązuje do natury, więc jest raczej stonowana. Spodziewaj się więc wprowadzenia do mieszkania różnych odcieni brązu, beży czy też szarości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sophie & Boo (@sophieandboointeriors)

Dekoracje świąteczne w stylu eko to także podziw dla minimalizmu. Pięknie prezentuje się w nich nawet sama choinka otulona sznurem lampek.

Dekoracje na boże narodzenie w stylu glamour

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Decor Glamour (@decorglamour.sk)

Styl glamour szturmem wkradł się do wystrój mieszkań, więc wybór utrzymanych w nim dekoracji świątecznych będzie w tym roku przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W katalogach światowej sławy projektantów widać mocne inspiracje glamour przejawiające się błyszczących bombkach skąpanych w srebrnych mieniących się w świetle łańcuchach. Różowa dekoracja choinki? Proszę bardzo. Nie bójcie się, że przesadzicie z przepychem. W końcu tutaj nie stawiacie na minimalizm, w stylu glamour na próżno go szukać. Oczywiście wszystko ze smakiem.

Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lyn Pinnell (@lynpinnell)

Klasyka zawsze się obroni i tak też jest w przypadku dekoracji na Boże Narodzenie 2020. Tradycyjne ozdoby świąteczne dodadzą Waszym mieszkaniom szyku i na pewno sprawią, że wspomnienia z dzieciństwa wrócą. Czerwień w duecie z zielenią zawsze się obroni.

To taka klasyka świątecznego gatunku, która bez względu na to w jakim tonie urządzone jest wnętrze, wprowadzi do niego ciepło i świąteczną radość.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Decor Glamour (@decorglamour.sk)

Śmiało więc ozdabiaj choinkowe gałązki czerwonymi bombkami w towarzystwie złotych łańcuchów i morza światełek. Niech zagra świąteczna magia.

Boże Narodzenie w stylu vintage

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gianluca Natale (@gianlucanatale79)

Powrót do bogato zdobionych bombek w tym roku jest bardzo mocno widoczny. Osadza się w trendach bożonarodzeniowych 2020 coraz śmielej. Pamiętacie pajacyki na choinkowych gałęziach, królewny, ogromne bombki z wizerunkiem Świętego Mikołaja, albo lśniące w blasku świec sopelki? Teraz znów możecie je mieć. Święta Bożego Narodzenia w stylu vintage to w tym roku naprawdę gorący trend. Jeśli lubicie być z nimi za pan brat, to z powodzeniem szukajcie ozdób na strychu, albo ruszajcie na łowy. W sklepach jest teraz naprawdę tego typu świątecznych dekoracji do domu bardzo dużo.

Dekoracje na Boże Narodzenie 2020 – złoto

Złoto to synonim szyku i elegancji. Jest bardzo wdzięczną barwą, która lubi się z bielą, ale także mocno docenia towarzystwo czerni tworząc niezwykle okazałe kontrasty. W dekoracjach bożonarodzeniowych 2020 są one bardzo zauważalne. Projektanci stawiają także na złoto w wersji solo, co wcale nie musi oznaczać dekoracyjnej monotonii, a wręcz przeciwnie.

Spokojnie więc możecie ubrać choinkę stawiając jedynie na jedną tonację barwy, która doda wnętrzu bardzo wytwornego, ale jednocześnie przytulnego klimatu. Złote dodatki świąteczne mogą również pojawić się z powodzeniem w świecznikach czy też na oknach. Zimą brakuje światła, a one na pewno wnętrze odpowiednio rozświetlą.

Dekoracje na Boże Narodzenie dodają wnętrzu niesamowitości, energii i chęci do celebrowania magii. Pobudzają wyobraźnię, pozwalają na to, aby zatrzymać się na chwile, zwolnić i skupić na tym, co najważniejsze – byciu razem. O ile są jedynie dodatkiem do Świąt, o tyle mogą podkreślić ich niesamowitą wartość. Wybierając je postawcie na to, co gra Wam w sercach. Niech trendy bożonarodzeniowe 2020 będą Waszą inspiracją, ale niekoniecznie surowym wyznacznikiem tego, co ma się znaleźć w przestrzeniach w których rozegra się magia.