popsugar.com

Inteligencja seksualna – czym jest i jak ją zwiększyć

SQ, czyli inteligencja seksualna jest zespołem cech określających to, w jakim stopniu jesteś zadowolona ze swojego życia seksualnego. Nie jest ona jednak uzależniona od tego, ilu miałaś partnerów, czy też jakie pozycje miałaś okazję wypróbować. Ona ma określić to, jak dobrze znasz swoje ciało, czy wiesz, co sprawia Ci w łóżku przyjemność przy jednoczesnym rozumieniu potrzeb partnera.

Istotne jest to, abyś nie łączyła ze sobą SQ z IQ, czyli ilorazem inteligencji. To dwie różne ścieżki zmierzające w zupełnie innym kierunku. Inteligencja seksualna jest bardzo mocno związana z genetyką, wychowaniem i sposobem budowania przez nas relacji seksualnych. Ważne jest to, abyś wiedziała, iż nawet niskie SQ nie musi oznaczać nudy w łóżku. Poza tym, możesz nad nim pracować. Zanim to jednak zrobisz, pozbądź się wszelkich schematów dotyczących myślenia o uprawianiu sexu i związanych z nim stereotypów. Takie mogą Cię tylko zablokować i przyprawić niepotrzebnie o kompleksy.

Inteligencja seksualna – czym ona jest

Nie ma jednoznacznej definicji, która określa, czym tak naprawdę jest inteligencja seksualna. W skrócie można ją opisać jako pewien zespół cech, które posiadają osoby odczuwające satysfakcję ze swojego życia erotycznego. Osoba inteligentna seksualnie jest w pełni świadoma swoich potrzeb doskonale zdając sobie sprawę z tego, co sprawia jej przyjemność, a co niekoniecznie. Ponadto nie posiada kompleksów dotyczących swojego ciała – w pełni je akceptuje. Kolejna kwestia, to akceptacja i otwartość na potrzeby partnera, nie odczuwanie skrępowania podczas rozmów o seksie, a zarazem asertywność. Osoba z wysokim SQ potrafi odmówić, jeśli nie ma ochoty na spełnianie fantazji kochanka lub po prostu nie chce uprawiać w danej chwili seksu. Tyle w skrócie.

popsugar.com

W jaki sposób możesz zwiększyć swoją inteligencję seksualną?

Daj się ponieść emocjom. Kiedy się kochasz nie zastanawiaj się nad tym, czy widać fałdkę na brzuchu lub czy partner akceptuje Twoje piersi. Przestań się kontrolować, poznaj swoje ciało i reakcje na dotyk.

Wyrzuć z głowy pojęcie ,,sex idealny”. Podejdź do uprawiania seksu w bardziej realistyczny sposób. Zadaj sobie pytanie, czy do dobrego seksu zawsze potrzebne są świece i romantyczna kolacja?

Postaw na dobrą zabawę. Pamiętaj o tym, że sex może zapewnić Ci dużo frajdy. Wprowadź do swojej sypialni luz.

Nie bój się rozmawiać na temat potrzeb. Podobnie w przypadku niezadowolenia z pewnych łóżkowych kwestii – nie bój się o nich mówić partnerowi. Tylko szczerość i otwartość sprawi, że oboje nie będziecie mogli się doczeka kolejnego zbliżenia.