Dlaczego warto stosować kremy z filtrem?

Dlaczego warto stosować kremy z filtrem?

Na lato czeka niemal każda z nas. To okres beztroski, słońca i możliwości spędzania każdej wolnej chwili na świeżym powietrzu. W ferworze relaksu nie można jednak zapominać o dbanie o zdrowie i dobrą kondycję skóry. Mimo wszechobecnych „alarmów” ze strony mediów i lekarzy dotyczących stosowania olejków ochronnych, wiele z nas po prostu o nich zapomina, albo ostrzeżenia lekceważy. To ogromny błąd, który może nas słono kosztować. 

Jaki wpływ mają kremy z filtrem na tempo starzenia się skóry?

Ogromne! Jeśli chodzi o wpływ promieniowania UVA (a więc tego, które jest emitowane nawet w pochmurny dzień) zostało wielokrotnie udowodnione naukowo. Narażenie skóry na działanie promieniowania UVA powoduje, że kolagen ulega degradacji, skóra staje się mniej jędrna, pojawiają się na niej zmarszczki, staje się ona przesuszona i traci zdolność do zatrzymywania wody w organizmie. Wszystko to sprawia, że nie prezentuje się ona najlepiej i wygląda po prostu o przynajmniej kilka lat więcej.

Czy na skutek słońca i promieniowania pojawiają się przebarwienia?

Niestety, tak! To czynniki hormonalne, pozostałości i ślady po trądziku, czy skłonności genetyczne mogą powodować, że skóra narażona na działanie promieniowania słonecznego, która nie jest odpowiednio zabezpieczona zaczyna ujawniać przebarwiania. Warto zaznaczyć, iż mogą to być na przykład małe plamki, ale w niektórych przypadkach nawet ciemne zabarwienia, które trudno jest usunąć.

Czy promieniowanie słoneczne powoduje raka?

Niestety, tak! To również zostało potwierdzone naukowo, osoby, które spędzają dużo czasu na słońcu, zwłaszcza w godzinach południowych i eksponują swoją skórę, która w żaden sposób nie jest chroniona, a przy tym posiada na przykład jakieś znamiona posiada znacznie większe szanse na to, że w przyszłości zachoruje na raka skóry.

Czy trzeba zupełnie rezygnować z opalania i słońca?

Nie! Słońce ma także pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, jednak należy zachować umiar, zwłaszcza w godzinach południowych, kiedy nasłonecznienie jest mocne. Warto stosować kremy z filtrem przynajmniej SPF 30 i chronić głowę przed słońcem, dzięki czemu prawdopodobieństwo doświadczenia przykrych konsekwencji znacznie spada.

Słońce kojarzy się z latem, wakacjami- jest wyczekiwane przez cały rok, dlatego trudno oczekiwać, iż ktoś miałby z tego zupełnie zrezygnować, a przecież nie o to w tym chodzi, ważne jest to, aby mieć wiedzę, świadomość i zachowywać rozsądek.

Zobacz nasze inne artykuły na: sawsb.pl