Czego potrzebujesz do pedicure hybrydowego?

Wraz z nadejściem lata odsłaniamy stopy, zakładając sandały i klapki, prezentując z dumą nienaganny pedicure. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów sezonowych jest pedicure hybrydowy. Można wykonać go nie tylko w salonie kosmetycznym – możesz zrobić go samodzielnie w domu, gdyż na rynku znajdziesz mnóstwo akcesoriów, które pozwolą wykonać ten zabieg bezpiecznie i estetycznie!

Zalety pedicure hybrydowego

  • większa trwałość (aż 21 dni!),
  • brak odprysków lakieru,
  • idealnie gładka, błyszcząca powierzchnia lakieru.

Hybryda na stopy – jakie akcesoria musisz mieć?

Do wykonania pedicure hybrydowego potrzebne będą:

  • pilniczek papierowy o gradacji 180/240,
  • patyczek drewniany lub metalowe kopytko do odsunięcia skórek
  • bloczek polerski (buffer) do zmatowienia płytki o gradacji 180/240,
  • odtłuszczacz (cleaner),
  • waciki bezpyłowe,
  • lampa UV,
  • baza hybrydowa,
  • lakier kolorowy,
  • top hybrydowy.

Lakier bazowy, kolorowa hybryda i top

Użycie bazy jest konieczne, aby wyrównać powierzchnię płytki, na której mogą znajdować się drobne, niewidoczne gołym okiem nierówności. Dzięki temu lakier kolorowy nałożysz bardziej równomiernie. Dzięki bazie nie ma on też kontaktu z twoją naturalną płytką, na której kondycję mógłby źle wpłynąć. Najlepiej na początek wybrać bazę, kolor i top jednej marki, aby mieć gwarancję zadowalającego efektu. Top jest konieczny, by zabezpieczyć lakier kolorowy – zapobiega wycieraniu się jego powierzchni i przedłuża trwałość stylizacji. Dodatkową zaletą topu jest piękny połysk, widoczny już z daleka – osiągniecie takiego efektu przy pomocy lakierów klasycznych nie jest możliwe.

Pilniczek i bloczek polerski – odpowiednia gradacja

Pilniczkiem o gradacji 180 wyrównasz paznokcie i nadasz im kształt. Następnie musisz odsunąć skórki przy pomocy patyczka drewnianego lub kopytka. Jeśli są bardzo grube i twarde, może być konieczne wycięcie ich cążkami lub użycie frezarki – specjalnego urządzenia elektronicznego, zaopatrzonego w odpowiednie końcówki – frezy.

Następnie płytkę należy zmatowić bloczkiem (bufferem) o gradacji 180, a potem odtłuścić specjalnym płynem (cleanerem), który usuwa z niej warstwę lipidową i zanieczyszczenia, np. resztki pyłków po piłowaniu czy pozostałe po usuwaniu skórek. Należy użyć do tego celu wyłącznie specjalnych wacików bezpyłowych! Będą one potrzebne dwukrotnie przy zabiegu pedicure.

Odpowiednia moc lampy światłoutwardzalnej

Lampa UV pozwoli utwardzić bazę, lakier i top hybrydowy, które zawierają cząsteczki światłoutwardzalne. Lampa powinna mieć moc min. 36 W. Czas utwardzania zależy od wskazań producenta lakierów – dokładnie zapoznaj się z informacjami na buteleczce. Zazwyczaj jest to 30 s na bazę, 30 s kolor i 30 s top.

Na koniec przetrzyj lepką warstwę, która pozostała po utwardzeniu topu (tzw. warstwa dyspersyjna) wacikiem z cleanerem.

Paznokcie hybrydowe u nóg pozwolą ci cieszyć się zadbanymi i upiększonymi stopami bez obaw o to, że lakier odpryśnie. Ma to szczególne znaczenie latem, gdy paznokcie narażone są na częstszy kontakt z obuwiem czy podłożem. Szeroki wybór produktów pozwalających wykonać pedicure w domu znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/agd/urzadzenia-do-manicure/pedicure,51011017,s