Pielęgnacja tatuażu

Jak dbać o tatuaż? Wszystko o pielęgnacji tatuażu

Czasy, kiedy tatuaże były przypisywane jedynie kryminalistom i świadczyły o dość szemranej przeszłości bezpowrotnie minęły. Moda na tatuaże trwa w najlepsze, a najlepsi tatuażyści nieustannie mają pełne ręce roboty. Decyzja o zrobieniu dziary powinna być dobrze przemyślana, choć do naszej dyspozycji pozostaje coraz więcej zabiegów, dzięki którym usunięcie tatuażu nie jest tak bolesne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nowy tatuaż to wielka przyjemność, ale i odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli chodzi o jego prawidłową pielęgnację. Zatem jak pielęgnować tatuaż, aby jak najdłużej zachował swoje walory?

Tatuaż pielęgnacja – dlaczego jest tak ważna?

Wybierając się do studia tatuażu najczęściej jesteśmy pełne optymizmu i nadziei, że wybrany przez nas motyw będzie prezentował się efektownie już po przełożeniu projektu na skórę. Najlepsi tatuażyści dbają o perfekcyjne wykonanie nawet najmniejszego detalu dziary, aby wspólnie tworzyły wspólną całość. Świeży tatuaż zawsze robi ogromne wrażenie, zwłaszcza jeśli jest to nasz pierwszy tatuaż w życiu. Aby jak najdłużej cieszyć się z idealnego wzoru na skórze, należy dowiedzieć się więcej o jego pielęgnacji.

Dbanie o tatuaż dla zachowania jego perfekcji

Tatuowanie to zabieg modyfikacji ciała polegający na wprowadzaniu tuszu do skóry właściwej i zmianie jej pigmentu. Dzieje się to z wykorzystaniem maszynki do tatuażu wyposażonej w jednorazowe, wymienne igły. Tatuażowi nie można zatem odmówić dość poważnej ingerencji w ciało ludzkie – podczas wykonywania tatuażu powstaje tysiące mikroran, których proces gojenia musi przebiegać w określony sposób, aby nie dopuścić do zniekształcenia tatuażu lub zmian w jego pigmentacji. Dlatego też pielęgnacja tatuażu ma tak ogromne znaczenie dla zachowania jego idealnego wyglądu przez lata – zaniedbanie pielęgnacji to prosty sposób na oszpecenie swojego ciała i stratę pieniędzy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

👈Подписывайся на нас, чтобы увидеть больше крутых мини-тату💗✨ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Для бесплатной консультации – пишите нам в директ👉 @sorrymom_22 💌 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 📬Присылайте свои идеи для определения стоимости татуировки !💸💡 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⬇️КЛИК⬇️⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ @sorrymom_22 @sorrymom_22 @sorrymom_22 @sorrymom_22 @sorrymom_22 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ _____________________________________________________ @sorrymom_22 #tattoosorrymom#sorrymom#тату#татуировки#сорримам#tattoo#tattoos#instatattoo#bodyart#tattoolife#tattoodesign#tattooing#tattoomodel#barnaultattoo#барнаултату#татубарнаул#минитатубарнаул

Post udostępniony przez SORRY MOM®|ТАТУ|БАРНАУЛ (@sorrymom_22)

Pielęgnacja świeżego tatuażu – wskazówki od tatuażysty

Każdy szanujący się tatuażysta doskonale wie, jak należy postępować w przypadku świeżego tatuażu. Dlatego najprawdopodobniej dostaniemy kilka cennych wskazówek, jak dbać o tatuaż po jego zrobieniu. Dowiemy się m.in. jaki krem do tatuażu stosować i jak często aplikować go na skórę. Wielu tatuażystów poleca swoim klientom Bepanthen na tatuaż, czyli maść regenerująca przeznaczoną do skóry wrażliwej, stosowanej również na oparzenia słoneczne, która przyspiesza proces gojenia się ran.

Pielęgnacja świeżego tatuażu tuż po jego zrobieniu

Tatuażysta po wykonaniu swojej pracy smaruje powierzchnię skóry maścią regenerującą, a następnie owija folią, co służy nie tylko zabezpieczeniu ran przed wdaniem się zakażenia, ale również przyspiesza ich gojenie. Przez pierwsze kilka dni należy stosować podobne zabiegi pielęgnacyjne w domu, aby tatuaż jak najszybciej mógł się wygoić.

Pielęgnacja tatuażu

Czym myc tatuaż?

Po ściągnięciu folii, tatuaż należy delikatnie przemyć szarym mydłem, mydłem antybakteryjnym lub płynem do higieny intymnej – formuła emulsji powinna być bezzapachowa i maksymalnie delikatna, aby nie spowodować dodatkowych podrażnień na skórze, które mogłyby zaburzyć jej regenerację. Zwykły ręcznik materiałowy warto zamienić na papierowy – wycierając skórę po myciu nie można jej w żaden sposób pocierać, dlatego ręcznik papierowy do osuszania nadaje się doskonale. Co więcej – w pierwszych dniach po zrobieniu tatuażu zapewnia większy poziom higieny. Oczyszczoną skórę należy posmarować kremem do tatuażu, pozostawiając na jej powierzchni cienki film. Tak przygotowaną skórę należy owinąć folią, co przeciwdziała przedostawaniu się zabrudzeń czy też przyklejaniu się cząsteczek materiału z ubrań czy pościeli.

Jak dbać o tatuaż w nocy?

Pierwsze 2 lub 3 dni po zrobieniu tatuażu są kluczowe dla przebiegu procesu gojenia mikroranek, dlatego trzeba przygotować się na jedną nocką pobudkę w celu zmiany opatrunku. Wystarczy wstać tylko raz, aby nie pozostawiać rany pod folią bez jej oczyszczenia dłużej niż 6 godzin. Należy wykonać dokładnie tą samą rutynę pielęgnacyjną co w ciągu dnia.

Świeży tatuaż – kiedy zrezygnować z folii?

Rana po zrobieniu tatuażu już po 3-4 dniach nie wymaga zabezpieczania folią, jednak warto pamiętać, że jest to obszar skóry niezwykle podatny na podrażnienia czy brud. Tatuaż szybciej wygoi się dzięki dostępowi świeżego powietrza, jednak jeszcze przez kilka dni warto nosić folię pod ubraniami czy w nocy, kiedy prawdopodobieństwo osadzenia się cząsteczek materiału na skórze posmarowanej maścią wciąż jest wysokie.

Życie codzienne po zrobieniu tatuażu – na co uważać?

W pierwszych dniach po zrobieniu tatuażu należy całkowicie zrezygnować z picia alkoholu, który jak wiadomo, rozrzedza krew, przez co gojenie tatuażu będzie utrudnione. Świeży tatuaż to wciąż rana i naturalną koleją rzeczy jest pojawienie się małych strupków, których nie należy samodzielne zdrapywać. Trzeba również unikać kontaktu z wodą – przez pierwsze kilka tygodni warto zrezygnować z długich kąpieli na rzecz krótkich pryszniców. Unikać należy również słońca – pora przyzwyczaić się do stosowania kremów z filtrem, również na długo po zrobieniu tatuażu. Filtry przeciwsłoneczne ochronią pigment, przez co kolory tatuażu dłużej zachowają swoją intensywność.