pomysly na walentynki

Co można robić w Walentynki. Sprawdź 5 niebanalnych pomysłów

Dzień 14 lutego, czyli popularnie określane Walentynki, jest okresem, w którym możemy spróbować wspólnie czegoś nowego bądź dać sobie wzajemnie więcej czasu na spędzenie go razem. Co zatem można robić w Walentynki? Poznaj 5 niebanalnych pomysłów, dzięki którym Twoja druga połówka będzie zachwycona.

Romantyczna kolacja w restauracji – jak zaplanować ją dla swojej ukochanej?

Dużo zależy od tego, jak lubicie spędzać czas. Romantyczna kolacja w restauracji może wydawać się mało ciekawą propozycją, jednak nic bardziej mylnego. Z pewnością zaproszenie do najlepszej restauracji z widokiem na miasto i zachodzące słońce ucieszy drugą połówkę. Zanim jednak wybierzemy miejsce, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim dobrze jest zabrać swoją Walentynkę do miejsca, w którym będzie mogła wybrać sobie posiłek z różnorodnych dań. Dzięki temu unikniemy problemu nietolerancji jakiegoś składnika bądź zwyczajnie innego gustu osoby obdarowywanej. Można również wcześniej zapowiedzieć obsłudze restauracji, że ten dzień ma być wyjątkowy. Bardzo często takie miejsca oferują oddzielną salkę, towarzystwo pięknie pachnących świec czy muzykę na żywo.

Aktywności sportowe – łyżwy, narty bądź sanki

Nic tak nie łączy dwóch osób, jak wspólna aktywność sportowa. Nie muszą to być ekstremalne sporty, które wywindują Waszą adrenalinę na wysoki poziom. Często wystarczy nawet wspólny spacer nową trasą bądź wybranie się kilka kilometrów poza miejscowość i odnalezienie nowych ścieżek. Luty jest również idealnym miesiącem na wypróbowanie zimowych sportów. Jeśli oboje lubicie szusować na łyżwach, kupcie wejście o godzinę dłuższe. Jeśli natomiast blisko miejsca zamieszkania jest dostępny stok narciarski, urządźcie sobie kilkugodzinne zjazdy, a na koniec wygrzejcie się w pobliskiej restauracji z grzanym winem. Dużo śmiechy i zabawy da Wam również zjeżdżanie z pobliskiej górki na sankach bądź popularnym ,,jabłuszku”.

Jaki prezent walentynkowy podarować drugiej połówce?

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna uwielbiają dostawać prezenty, a w Walentynki jest do tego świetna okazja. Płeć żeńska z pewnością ucieszy się z bukietu czerwonych róż bądź tulipanów w kolorze żółtym. Można również podarować element biżuterii, jak chociażby nowy naszyjnik czy pasujące ,,charmsy” do bransoletki, którą kobieta już posiada. A może wybranka od dawna mówi o pewnej sukience, która wpadła jej w oko? To idealna okazja do spełnienia marzenia swojej partnerki.

Z kolei mężczyzna zadowoli się dobrym jakościowo winem bądź whisky. Można je również wykorzystać w domowym zaciszu. Zapytajmy również, czego aktualnie potrzebuje. Może jest to nowy zestaw kluczy do majsterkowania? A może chętnie przyjmie ciepły koc, którym otulicie się we dwoje? Będzie to zawsze dobry pomysł. Mężczyzna z pewnością ucieszy się również z aktywności, którą będziecie mogli spędzić w parze. Może to być lot balonem czy zjazd kolejką grawitacyjną. W ten sposób sprawicie, że dzień zakochanych spędzicie w ciekawy sposób.

Jak spędzić niezapomniane walentynki w domowym zaciszu?

Bardzo prostym pomysłem na spędzenie Walentynek jest zaaranżowanie randki we własnym domu. Możecie zrobić sobie maraton filmowy, wspólnie ugotować kolację czy przygotować wspólną kąpiel. Taki pomysł na Walentynki w domu może być równie wyjątkowym dniem, jak te, które obchodzone są poza miejscem zamieszkania. Swojej drugiej połówce możesz podarować czekoladki w kształcie serca, którymi będziecie się dzielić. Dodatkowo zapalcie również świeczki, które rozpalą Wasze zmysły. Dzięki temu celebrowanie walentynkowego wieczoru będzie niezapominanym dniem, a wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w Waszej pamięci.