wybielanie zebow domowe sposoby

Białe zęby – domowe sposoby na wybielanie uśmiechu

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie niemal każdej kobiety. Białe uzębienie kojarzy się z gwiazdami znanymi z filmów i telewizji. Można poddać się zabiegowi dentystycznemu, żeby zadbać o szkliwo, ale są na to także domowe sposoby. Poznaj metody, które pomogą Ci w trosce o jasny uśmiech na co dzień!

Białe zęby za sprawą czarnego węgla

Nie bez powodu w wielu pastach do zębów czy płynach spotyka się węgiel aktywowany. Nie trzeba jednak specjalnie kupować takich produktów. Można przygotować je samodzielnie. Wystarczy kupić w aptece węgiel w kapsułkach, a następnie wymieszać proszek np. z ulubioną pastą i myć zęby taką papką co kilka dni.

Każdy sposób wybielania warto skonsultować ze stomatologiem, ponieważ czasami, np. ze względu na nadwrażliwość dziąseł, niektóre opcje mogą być niewskazane. Jeśli chodzi o węgiel aktywny, to proszek można wymieszać także z olejem kokosowym lub wodą. Jego właściwości powinny dość szybko przynieść efekty w postaci jaśniejszego uśmiechu.

Mieszanka do wybielania zębów z sodą oczyszczoną

Podobne działanie do węgla wykazuje soda oczyszczona. To jednak opcja do stosowania raz na jakiś czas, ponieważ nadmierne szczotkowanie mieszanką sody z wodą czy sokiem z cytryny może prowadzić do nadwrażliwości i uszkodzeń szkliwa. Trzeba mieć na uwadze takie ryzyko niemal przy wszystkich metodach na domowe wybielanie. Najbezpieczniejszym wyborem będzie wizyta u stomatologa. Domowe wybielanie sodą oczyszczoną sprawdzi się np. przed ważnymi wydarzeniami, kiedy szybko chcesz pozbyć się nalotu z powierzchni zębów.

Jak wybielić zęby olejem kokosowym?

Kolejna opcja na domowe wybielanie zębów to płukanie jamy ustnej olejem kokosowym. Wystarczy wziąć nieco produktu na łyżeczkę, włożyć do buzi i płukać co najmniej 15 minut. Antybakteryjne właściwości tłuszczu usuwają zanieczyszczenia z powierzchni zębów, ale sposób ten wymaga sumiennego, codziennego stosowania. Sprawdzą się do tego różne oleje, nawet rzepakowy.

Domowe sposoby na białe zęby – kurkuma

Kiedy dodajesz kurkumę do potraw, stają się nagle bardziej żółte. W przypadku zębów przyprawa ma nieco inne właściwości i jest w stanie wybielać szkliwo. Możesz wymieszać jej niewielką ilość z olejem kokosowym, a potem nałożyć mieszankę na szczoteczkę.

Poza tym sposób na wybielanie zębów w domu to zakup specjalnego zestawu do wybielania w drogerii lub aptece. Zwykle składają się one z kilku preparatów i nakładek, które używa przez określony czas np. 10 dni. Powinny przynieść satysfakcjonujące efekty, ale warto najpierw zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Pamiętaj, że niezależnie od metody wybielania, najważniejsze jest zdrowie. Chore dziąsła to kłopot dla całego organizmu. Odwiedzaj swojego dentystę regularnie, by troszczyć się nie tylko o kolor, ale i kondycję uzębienia. Co ważne, powinno się wybielać tylko w pełni wyleczone zęby.