Zabieg osoczem bogatopłytkowym – regeneruje stawy, leczy łysienie, odmładza i to nie koniec jego zalet

Krew płynąca w naszych żyłach składa się z osocza (stanowi ono największą objętość krwi), zawieszonych w nim białych i czerwonych krwinek oraz płytek krwi. Gdyby usunąć krwinki, które nadają krwi rubinowe zabarwienie, uzyskamy przezroczyste osocze wraz z płytkami krwi, które stanowi niezwykle wartościową substancję, mającą olbrzymie znaczenie we współczesnej medycynie estetycznej.

O ogromnych zaletach osocza bogatopłytkowego zapewniają specjaliści ze znajdujących się w Bydgoszczy i Częstochowie klinik Bieńkowscy Clinic. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego potocznie jest nazywany wampirzym liftingiem, ale ma o wiele więcej zastosowań niż tylko odmłodzenie skóry.

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP HD?

Terapia PRP HD to bardziej zaawansowana wersja zabiegu osoczem bogatopłytkowym. Procedura polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi, a następnie jej dokładnym odwirowaniu w specjalnym, sterylnym urządzeniu. Ta precyzyjna metoda pozwala na wyodrębnienie frakcji osocza bogatego w czynniki wzrostu. Po kilku minutach od pobrania krwi lekarz wstrzykuje skoncentrowane osocze do leczonej tkanki, np. w skórę lub staw kolanowy. Cały zabieg trwa zaledwie 15-25 minut.

Do wykonywania zabiegu PRP HD w klinice Bieńkowscy Clinic wykorzystuje się jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu – Arthrex ACP (Autologous Conditioned Plasma). Jego zaletą jest to, że wykorzystuje innowacyjny system dwóch strzykawek w układzie zamkniętym. Zabieg nie wymaga stosowania antykoagulantów ani aktywatorów chemicznych, aby uzyskiwać najlepsze parametry odwirowywania osocza o najwyższym stężeniu czynników wzrostu. A wszystko to odbywa się bez bólu i pieczenia.

Działanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe inicjuje procesy regeneracji w miejscu iniekcji. Po podaniu pacjentowi skoncentrowanych płytek krwi dochodzi do uwolnienia znacznych ilości czynników wzrostu w obrębie leczonej tkanki, co uruchamia złożony proces, prowadzący do:

  • proliferacji komórek (tworzenia się wielu nowych komórek),
  • przyspieszenia procesów regeneracji skóry,
  • aktywacji fibroblastów, komórek macierzystych i komórek naskórka, co powoduje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, a także obniżenie aktywności metaloproteinaz odpowiedzialnych za degradację białek w skórze.

Niekończąca się lista możliwości

Za sprawą wyjątkowo dużej koncentracji czynników wzrostu, zabieg PRP HD ma ogromne zastosowanie w medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Przede wszystkim odmładza i rozświetla skórę, redukuje zmarszczki, rozstępy oraz blizny. Dzięki stymulacji komórek, produkujących kolagen i elastynę, zwiększa jędrność i napięcie skóry. Dlatego doskonale sprawdza się w rewitalizacji okolic intymnych i narządu rodnego, zarówno jako monoterapia, jak i terapia uzupełniająca zabiegi ginekologii estetycznej.

Ale to nie koniec! Zabieg osoczem bogatopłytkowym przyspiesza procesy regeneracyjne w organizmie, dlatego wykorzystywany jest do leczenia przewlekłych i trudno gojących się ran. Zaleca się go też po zabiegach laserowych w celu przyspieszenia działania i skrócenia rekonwalescencji. U osób dotkniętych problemem łysienia terapia PRP HD poprawia ukrwienie cebulek włosowych i stymuluje regenerację komórek mieszków włosowych – w rezultacie włosy rosną szybciej, stają się gęste i zdrowe.

Dla spotęgowania efektów leczenia takich dolegliwości, jak: zwyrodnienia stawów, rozstępy, uszkodzenia posłoneczne skóry, możliwe jest połączenie terapii osoczem bogatopłytkowym PRP HD z frakcją SVF (komórkami macierzystymi pozyskiwanymi z własnego tłuszczu).

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego? Odwiedź stronę internetową klinik Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie: https://bienkowscyclinic.pl