Wynajem mieszkań na morzem

Apartamenty nad morzem wynajem – tanie i komfortowe wakacje

Bałtyk i nadbałtyckie kurorty wciąż pozostają najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wybieranym przez Polaków w każdej grupie wiekowej. Trend taki utrzymuje się od lat i z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że utrzyma się na kolejne lata. Turyści wybierający się nad Bałtyk poszukują noclegów zwykle na własną rękę – rzadko zdarzają się wycieczki zorganizowane z noclegami. wybór może okazać się trudny – do wyboru jest bowiem sporo form noclegowych. Ewidentnie formą, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród nadmorskich gości są … apartamenty nad morzem. Pokoje, domki, hotele – powoli odchodzą do lamusa na rzecz komforotwych, przestronnych, zapewniających maksimum intymności apartamentów. Okazuje się bowiem, że apartamenty dają najwięcej, w najlepszej cenie – są więc kapitalnym pomysłem dla każdego turysty!

Apartament nad morzem na wynajem – jak to działa

Zasada jest bardzo prosta – znajdujemy ofertę z apartamentem i wynajmujemy w określonym czasie. Stroną, która wynajmuje nam apartament jest bądź osoba prywatna (właściciel mieszkania nad morzem) bądź firma pośrednicząca (agencja nieruchomości tymczasowych). Najczęściej mieszkania takie wynajmujemy na okres krótkoterminowy, kilku-kilkunastu dni, choć zdarza się, że niektórzy decydują się nawet na wynajęcie noclegu na całe wakacje (2 miesiące). Z apartamentu korzystamy jak z normalnego mieszkania – w zależności od tego na jakie apartamenty uda nam się trafić, mamy do czynienia z luksusowym lub bardzo komfortowym standardem. Wszyskie dostępne dziś apartamenty są kompleksowo urządzone – posiadają samodzielne łazienki, toalety, kuchnie lub aneksy kuchenne oraz balkony lub tarasy. To właśnie dogodność i dobre wyposażenie sprawiają, że apartamenty wybierane są tak chętnie – goście mają bowiem do dyspozycji wszystko to, czego mogliby potrzebować w czasie pobytu nad morzem, bez konieczności dodatkowej dopłaty. Apartament nad morzem to możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków dla całej rodziny, co dla osób lubiących mieć pełną kontrolę nad jakością spożywanych pokarmów jest ogromnym atutem.

Oferta apartamentów jest bardzo zróżnicowana – powierzchnia takiego apartamentu wynosi zwykle od 30 do ponad 100 metrów kwadratowych – na rynku dostępne są także apartamenty wielopoziomowe.

Ile kosztuje wynajęcie apartamentu nad morzem?

Ceny wahają się w zależności od termiu od 120 do 1000 zł za apartament (za noc). W sezonie cena apartamentu jest zdecydowanie największa. Ogromnym plusem – na co wiele osób nie zwraca uwagi w pierwszej kolejności – jest fakt, iż cena dotyczy całego apartamentu, niezależnie od tego czy nocuje w nim 3-osobowa czy 6-osobowa rodzina. Koszt wynajęcia apartamentu rozkłada się równomiernie na wszystkich gości przebywających aktualnie w apartamencie – jest to więc bardzo opłacalna forma noclegu.

Kiedy wynająć apartamenty nad morzem

Najbezpieczniej wynajmować apartamenty nad morzem już w styczniu-lutym, jest wówczas największa szansa na to, że znajdziemy apartament idealny dla nas i naszej rodziny. Z każdym kolejnym dniem dostępność apartamentów maleje – jeśli znamy datę urlopu i możemy rozpocząć wcześniejsze planowanie, należy przyjąć za istotną zasadę 'im szybciej, tym lepiej’ – wówczas będziemy mogli wybrać dowolny apartament. zwracajmy uwagę na rzeczy dla nas istotne – odległość od plaży i morza, odległość od centrum lub jeśli nie jesteśmy zmotoryzowani – odległość od dworca PKP czy dworca PKS. Również standard wyposażenia może być dla nas kluczowy – czy potrzebujemy dodatkowych atrakcji w obiekcie czy nie – w wielu nowoczesnych apartamentowcach dostępne są udogodnienia takie jak restauracje, bary, baseny, siłownie, mini-spa i wiele innych – ma to kluczowe znaczenie dla gości.

Poszukując noclegu nad morzem starajmy się dokonywać rezerwacji z możliwie dużym wyprzedzeniem – im szybciej się zdecydujemy, tym większe nasze szanse na znalezienie wymarzonego noclegu!

Szukasz apartamentów nad morzem? Odwiedź: baltickorona.pl