creatinghome.net

Wnętrza w stylu hygge – Dania w Twoim domu

Hygge bije rekordy popularności i ma szansę stać się absolutnie najgorętszym trendem wnętrzarskim 2017 r. Nie bez powodu. Ta duńska koncepcja bazująca na zadowoleniu z drobiazgów i tworzeniu we wnętrzu przytulnej, rodzinnej atmosfery, może skraść serce niejednemu ignorantowi domowych aranżacji.

Styl hygge – czy jest dla Ciebie?

posy.typepad.com2

Wyobraź sobie, że siedzisz na wygodnej kanapie otulona mięciutkim kocem. W ręku trzymasz kubek gorącej herbaty, a wokół unosi się zapach cynamonowej świeczki. Jeśli taka wizja jest dla Ciebie przyjazna, a tym samym – czujesz zadowolenie z takich drobiazgów, możesz śmiało stwierdzić, że styl hygge przypadnie Ci do gustu. Wszystko dlatego, że jego koncepcja polega na tym, iż przytulne, ciepłe oraz miłe rzeczy, które nie powodują dziury w domowym budżecie, dają Duńczykom wiele radości.

idealhome.co.uk
theculturetrip.stfi.re6

Styl hygge i jego myśl przewodnia w aranżacji wnętrz

Skupmy się na tym w jakich przedmiotach jest ,,nawięcej hygge”. Duńczycy uważają, że znajdziesz go przede wszystkim w świecach. Czy wiesz, że jako naród, to właśnie oni statystycznie wypalają ich najwięcej spośród wszystkich na całym globie? Przeciętny mieszkaniec Półwyspu Skandynawskiego wypala około 6 kg świecowego wosku rocznie.

idealhome.co.uk

Hygge jest właściwie wszystko to, co daje ciepło. Doskonale pasuje do niego więc zarówno koc, pled, jak i sweter (absolutnie wszystko, co można zrobić na drutach).

rebelliouslace.com3

Duńczycy słyną także z zamiłowania do natury, a co się z tym wiąże, wprowadzania do domu związanych z nią akcentów. Nie zdziw się więc, jeśli zobaczysz w tamtejszych aranżacjach np. szyszki ułożone w centralnym punkcie stołu. Nie bez znaczenia pozostają także motywy kwiatowe czy leśne.

lantliv.com2

Styl hygge w codziennym życiu

Duńczycy słyną z zamiłowania do miłej atmosfery. To naród ludzi niezwykle pogodnych i serdecznych. Hygge odnajdziesz więc w stylu ich życia: wystroju wnętrz, pysznym jedzeniu, przytulnej restauracji, odpoczynku przy kominku i spotkaniach z bliskimi. Latem, kiedy jest już ciepło, hygge oznacza np. jogging na plaży, rodzinne grillowanie czy też piknik w lesie. Słowem: drobne czynności, które dają szczęście.