dekoracje na wielkanoc
redbookmag.com

Wielkanoc na ostatnią chwilę – jak się do niej przygotować w ekspresowym tempie

Do Wielkanocy zostało już naprawdę niewiele czasu, ale przecież o tym doskonale wiesz, nie napisaliśmy nic odkrywczego. Jeśli nadal jesteś w przysłowiowym proszku, spokojnie, bez paniki. Wystarczy dobrze ułożony plan działania, odpowiednia organizacja i ze wszystkim się wyrobisz.

Zapamiętaj, często mniej, znaczy więcej. Święta, to przede wszystkim czas dzielenia się nim z bliskimi. Oczywiście potrawy, dekoracje również mają znaczenie, ale nie są wyznacznikiem tego, czy Wielkanocny czas da Wam radość i sprawi, że nabierzecie nowych sił.

Wielkanocne przygotowania last minute – porządki

przygotowania do swiat wielkanocnych
dreamcleanservices.co.uk

Porządki, generalne porządki. To chyba jedna z pierwszych myśli, jakie przychodzą do głowy każdej z nas, kiedy pojawia się w niej hasło Święta Wielkanocne. Zachowaj spokój. Na pewno nie jest tak źle. Przecież świat się nie zawali, jeśli ubrania w szafie nie będą poskładane w kostkę, a w szafce na górze po prawej stronie pojawi się odrobina wysypanej przyprawy. Czasem wystarczy kilka godzin, żeby wprowadzić do domu po prostu schludny klimat. Jest na to sposób, wystarczy zaledwie godzina na to, aby goście wchodząc do Was powiedzieli wow.

Po pierwsze, z widoku muszą zniknąć wszystkie niepotrzebne rzeczy, które najbardziej rzucają się w oczy i powodują bałagan. Możesz je schować w szafkach czy też w szafie lub najlepiej po prostu przebrać i wyrzucić. Nie warto magazynować kolejnych zbieraczy kurzu. Jeśli trudno się z nimi rozstać, możesz kupić kilka kartonowych pudełek ozdobnych i schować je na „lepsze czasy”.

Kolejny krok, to okna. Jest szybki sposób na poradzenie sobie z brudem. Zacznij od umycia ram od strony zewnętrznej – od góry do dołu – od lewej, do prawej strony. W ten sam sposób wyczyść je od wewnątrz. Usuń nadmiar wody. Do mycia szyb możesz użyć tradycyjnych środków chemicznych, ale znacznie szybciej poradzi sobie z brudem cytryna. Sok wymieszaj z ciepłą wodą i rozprowadź tak powstałą mieszankę po tafli okna, a potem wyczyść je gazetą.

Podłoga. Tutaj zależy jaką masz. Drewnianą najlepiej i najszybciej umyć wilgotnym mopem nasączonym przeznaczonym do niej preparatem, nie eksperymentuj. Panele podłogowe świetnie przyjmują natomiast wodę z odrobiną octu. Szybko zmywa brud i nie pozostawia smug. Terakota lub szkliwiony gres świetnie natomiast prezentują się po umyciu ich wodą z dodatkiem mydła lub płynu do zmywania.

Kurze. Woda i ściereczka z mikrofibry. Świetny duet.

Zasłonki, firanki, obrusy – tu z praniem poradzisz sobie w jeden dzień. Jak nie zdążysz, po prostu schowaj je do szafki, upierzesz po świętach i powieś świeże. Świat się nie zawali. Naprawdę.

Wielkanocne potrawy na wielkanocnym stole

wielkanocne potrawy
homedit.com

No i teraz moment kulminacyjny. Potrawy wielkanocne. Możesz przygotować kilka prostych, nie musisz zastawiać stołu bażantami faszerowanymi pasztetem z zająca. To oczywiście żart, jednak jego zadaniem jest przekazanie sedna sprawy.

Nie ma zmiłuj, żurek w towarzystwie jajka musi być. Możesz podać go w chlebie. Będzie bardziej sycący. Z pomocą w zastawieniu stołu i sprawieniu bliskim frajdy z jedzenia będą faszerowane jajka. Wystarczy kilka pieczarek, cebula, szczypiorek i żółtko, aby zrobić bardzo smaczny farsz. Kolejna szybka potrawa, to biała kiełbasa zapiekana z pietruszką, ziołami i czosnkiem. Tak przygotowaną wsadzasz na około 30 min. do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180 C. Gotowe. Sałatka jarzynowa. Trochę skubania, krojenia i obierania, ale smaczna i banalnie prosta w przygotowaniu. Talerz wędlin, ale niekoniecznie. Nie każdy lubi mięso. Może jakaś wiosenna sałatka?

Ciasta – w zależności od tego, co lubicie i czy jesteście słodyczowe. Kwestia wyboru. Jeśli nie zdążysz upiec, spokojnie, przecież od tego są cukiernie.

dekoracje wielkanocne

Widzisz, nie jest chyba tak źle jak myślałaś, prawda?