Sukienki

Sukienki dla gruszki – jaki fason sukienki wybrać?

Każda kobieta pragnie wyglądać i czuć się atrakcyjnie, jednak kompleksy z powodu nieproporcjonalnej sylwetki często przeszkadzają w racjonalnym postrzeganiu własnego ciała. Wiele pań o figurze gruszki nie może pogodzić się z pełniejszymi biodrami czy udami, jednak kilka dodatkowych centymetrów w ich obwodzie to nie powód do zmartwień. Dzięki kilku przydatnym wskazówkom można ujarzmić figurę gruszki, zręcznie wyrównując proporcje sylwetki i eksponując jej atuty, a to wszystko z pomocą sukienek o odpowiednim fasonie. Zatem jakie sukienki dla gruszki? Podpowiadamy!

Figura gruszki – czym się charakteryzuje?

Określenie swojego typu figury nie należy do najprostszych, jednak „gruszka” jest na tyle charakterystyczna, aby bez trudu ją rozpoznać. W sporym uproszczeniu, figura gruszki charakteryzuje się rozbudowanym „dołem” i mniejszą „górą”. U kobiet o figurze gruszki występują: szerokie i pełne biodra, często również obfite uda i łydki, mniejszy biust, wąskie ramiona i mocno zarysowana talia. W zależności od indywidualnej budowy ciała, figura gruszki może się nieco różnić, jednak dysproporcja między górną częścią ciała a tą poniżej pasa będzie być wyraźnie widoczna. Jak zatem powinny wyglądać stylizacje dla gruszki? Wystarczy znać kilka podstawowych zasad ułatwiających wybór ubrań dla gruszki.

Figura gruszka stylizacje – czego unikać?

Nie ma co ukrywać – gruszka jako typ figury jest jednym z najbardziej wymagających pod względem doboru odpowiednich stylizacji. Nieodpowiednio dobrany strój dla gruszki może spowodować pogłębienie dysproporcji sylwetki, a co za tym idzie, podkreślenie tych partii ciała, które chcemy zakryć.

Zatem jakie ubrania dla figury gruszki? Panie o rozbudowanych biodrach i udach powinny na nowo zakochać się w spódnicach i sukienkach o mocno zaznaczonej talii. Charakterystyczne odcięcie w pasie zamaskuje krągłości, a przy tym doda kobiecości i finezji. Ubrania dla figury typu gruszki nie powinny być wykonane z lejących lub zbyt obcisłych materiałów, dlatego spodnie mocno opinające biodra zamiast je zakryć, dodatkowo je wyeksponują.

Gruszki” powinny również częściej sięgać po buty na wysokim obcasie – szpilki optycznie wysmuklają sylwetkę i dodają wzrostu, którego paniom o figurze gruszki często brakuje z uwagi na nieco krótsze nogi.

Sukienka

Sukienka dla gruszki – jakie fasony wybierać?

Sukienki dla figury gruszki powinny spełniać jedno podstawowe kryterium – krój sukienki dla gruszki powinien wyrównać proporcje ciała, przyciągając uwagę do górnych partii sylwetki, starając się jednocześnie zakryć masywne biodra i uda. Zatem jaka sukienka dla gruszki?

Sukienki dla figury gruszka – mocno zaznaczona talia

Jedną z cech charakterystycznych dla figury gruszki jest wyraźnie zaznaczona talia, z której warto stworzyć swój największy atut. Sukienki dla sylwetki gruszka powinny zatem skupiać się na wąskiej, niezwykle kobiecej talii, jednocześnie kamuflując szerokie biodra. Z tego względu świetnie sprawdzą się sukienki z cienkim paskiem w talii, o rozkloszowanym dole wyciętym z koła. Zaznaczając talię i zakrywając „dół” można znacznie przybliżyć się do nadania sylwetce gruszki większej lekkości i smukłości.

Jakie sukienki dla gruszki – odkryte ramiona

Niezwykle ważnym elementem modowej „manipulacji” niestandardowymi proporcjami sylwetki gruszki jest wyeksponowanie ramion i dekoltu. Figura gruszki ma to do siebie, że to biodra i uda wysuwają się na pierwszy plan, co nie do końca jest korzystne dla naszego wyglądu. W myśl tej teorii, fason sukienki dla gruszki powinien przyciągać wzrok na poziomie ramion i biustu, w czym doskonale sprawdzają się dekolty w kształcie łódki. Odkryte ramiona optycznie poszerzają górną część tułowia, przez co środek ciężkości sylwetki staje się znacznie bardziej zbalansowany. Warto również, by sukienki dla figury typu gruszka posiadały niezwykle dziewczęcą i zwiewną „hiszpankę”, czyli nic innego jak głęboki, marszczony dekolt na gumce, który również pozwala mocno wyeksponować wąskie ramiona.

Jaki fason sukienki dla figury gruszki – krój w kształcie litery A

Doskonałym rozwiązaniem dla kobiet o wąskich ramionach i rozbudowanych biodrach jest wybór sukienki w kształcie litery A z wysoko zaznaczoną talią oraz lekko rozszerzającą się spódnicą. Sukienka dla gruszki może, ale nie musi ściśle przylegać do górnej części ponad odcięciem w talii – podkreślenie biustu czy ramion z pewnością pomoże odciągnąć uwagę od mankamentów sylwetki. Ponadto, sukienka w kształcie litery A dla gruszki w wersji z kontrafałdami czy dołem z tiulu również powinna doskonale sprawdzić się w przypadku pań o pełniejszych biodrach.

Sukienka

Sukienki na gruszkę – sukienki trapezowe

Idąc tropem sukienek w kształcie litery A, dobrym rozwiązaniem dla kobiet z figurą gruszki okazują się również sukienki trapezowe, które równie świetnie spisują się w kamuflowaniu niedoskonałości i dysproporcji sylwetki – przede wszystkim masywniejszego dołu. Sukienki dla typu gruszka w kształcie trapezu można nosić luźno lub przepasane ozdobnym paskiem, który podkreśli wąską talię.

Jak dobrać sukienkę do figury gruszki – kolory

Przy wyborze idealnych sukienek dla gruszki nie można zapominać o tak ważnym aspekcie, jakim jest kolorystyka modnych ubrań. Najlepszym rozwiązaniem jest umiejętne połączenia kolorystyczne na zasadzie kontrastu, gdzie góra sukienki dla gruszki pozostaje w jasnym kolorze, natomiast dół w zdecydowanie ciemniejszych barwach. Lepiej unikać zdobień na spódnicy sukienki, szczególnie w formie cekinów czy brokatu, które tyko spotęgują efekt szerokich bioder.