Styl glamour – dla kogo i czym się charakteryzuje?

Dla jednych symbol kiczu, dla drugich – idealne rozwiązanie do wnętrz z charakterem. Żywe kolory, stylowe meble, a przy tym duża dawka zabawy konwencją – oto kwintesencja stylu glamour. Bez względu na to, czy styl glamour Wam się podoba czy nie, jest on jednym z najgorętszych trendów ostatnich sezonów.

Styl glamour – krótka charakterystyka

Początki stylu glamour sięgają lat 30. XX wieku i Stanów Zjednoczonych (tuż po wielkim kryzysie). Początkowo symbolizował on duet bogactwa oraz elegancji dzięki czemu zadomowił się w luksusowych hollywoodzkich willach należących do gwiazd.

Galeria Heban

Obecnie szturmem wkrada się do wielu wnętrz, niekoniecznie stylizowanych na blichtr. Co istotne, daje on wiele zabawy podczas aranżacji. Jest to styl niezwykle eklektyczny i bazuje przede wszystkim na tym, że zestawione zostają ze sobą rzeczy, które z pozoru mogą do siebie kompletnie nie pasować. Mowa np. o matowych fakturach połączonych z błyszczącymi i kolorowymi powierzchniami.

Galeria Heban

Styl glamour – jakie kolory?

W stylu glamour od dawna prym wiedzie róż oraz fiolet. Barwy stały się niemal flagowym rozwiązaniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zastosować także odcienie bardziej wyraziste, a nawet nasycone szarościami. Miej jednak na uwadze to, że nadmiar kolorów w danym pomieszczeniu może być na dłuższą metę już nie tyle co kiczowaty, a zwyczajnie – męczący. Jeśli jednak postawisz na mocne kolory, postaraj się je przełamać spokojnymi akcentami tj. beże czy zielenie.

Galeria Heban

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tworzeniu wnętrza utrzymanego w stylu glamour jest zastosowanie w nim charakterystycznych kontrastów. Dobrze sprawdzi się więc np. zestawienie barokowego fotelu obitego miękkim pluszem z minimalistycznym, okrągłym stołem. Nie zapomnij także o wprowadzenia do aranżacji odrobiny luksusu – absolutnego must have w stylu glamour.

Galeria Heban

Mogą to być srebrne naczynia, czy kryształowy, duży żyrandol. Potraktuj ów luksus z lekkim przymrużeniem oka. Nie mówimy o wydawaniu tysięcy złotych na drogie dodatki. Równie dobrze możesz postawić na komodzie pomalowaną na złoto, kształtną ramkę na zdjęcia.

zdjęcie główne: Galeria Heban