Rzuć wszystko i jedź…do Tajlandii. TOP 5 kierunków na egzotyczne wakacje

Gdzie uciec w lato od pracy, obowiązków i trosk? Może warto rzucić to wszystko i postawić nie na rodzime Bieszczady, a egzotyczne kierunki?

To dobry moment na to, aby zacząć planować wakacje. Niektóre z biur podróży kuszą już promocjami. Warto także pomyśleć o organizacji wyjazdu na własną rękę. To pozwoli uniknąć sztywnego dostosowania się do planów wycieczki zorganizowanej. Podpowiadamy Wam, gdzie naszym zdaniem warto skierować kroki.

Egzotyczne wakacje – Chaing Mai – Tajlandia

Chaing Mai jest najważniejszym i zarazem największym miastem północnej Tajlandii. Poczujecie się tu wyjątkowo przyjemnie, gdyż słynie ono z pięknej scenerii oraz miłej atmosfery. Znajdziecie w nim liczne knajpki, bazary, muzea, restauracje czy świątynie.

Egzotyczne wakacje – Zanzibar – Tanzania

Tanzania jest państwem położonym we wschodniej Afryce składającym się z części lądowej, a także Kanału Zanzibarskiego Archipelagu Zanzibar, który jest oddzielony od lądu. Zanzibar jest mekką dla amatorów przypraw, egzotycznych zwierząt (tutejsze żółwie osiągają wagę nawet 400 kg), a także niesamowitych krajobrazów.

Egzotyczne wakacje – Tulum – Meksyk

neverendingfootsteps.com

Tulum leży na półwyspie Jukatan na 12-metrowym klife Morza Karaibskiego. Jest otoczone murem i stanowi jedną z największych turystycznych atrakcji Wybrzeża Majów. Tutejsze plaże zachwycają, a lazur wody zapiera dech w piersiach.

Egzotyczne wakacje – Pekin – Chińska Republika Ludowa

Pekin, czyli drugie po Szanghaju miasto Chińskiej Republiki Ludowej pod względem ludności, pełni funkcję największego kulturalnego, politycznego oraz oświatowego kraju. Nie można tu być nie zwiedzając m.in. słynnego Wielkiego Muru Chińskiego w Mutianyu, Świątyni Nieba czy Parku Jingshan.

Egzotyczne wakacje – Sri Lanka – Azja Południowa

Sri Lanka położona jest na wyspie Cejlon a także mniejsze przybrzeżne wyspy. Od wschodu państwo to oblewa Zatoka Bengalska, a od południa przepiękny, otwarty Ocean Indyjski. Tutejsze jedzenie, krajobrazy, herbata, zwierzęta i atmosfera sprawiają, że czas staje w miejscu…