Ranking ubezpieczeń na życie

Ranking ubezpieczeń na życie – wybierz najlepszą ofertę

Polisę na życie możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, wybrać samodzielnie i samodzielnie porównać. W internecie znajdziemy mnóstwo informacji oraz narzędzi, które nam to ułatwią. Jeśli będziemy wiedzieć jak i gdzie szukać – z całą pewnością zainwestujemy dobrze.

Zakup ubezpieczenia na życie nie jest łatwą decyzją. Inwestujemy swoje środki finansowe na przyszłość, często zobowiązując się do wieloletniej umowy, wiec zależy nam na solidnej ochronie. Tylko jak taką znaleźć?

Polisa na życie – podstawowe informacje o ubezpieczeniu

Aby wiedzieć, jakie ubezpieczenie wybrać, dobrze jest orientować się o co w ogóle chodzi w ubezpieczeniu na życie.

Podstawowym zadaniem polisy na życie jest zabezpieczenie finansowe na wypadek nagłej śmierci ubezpieczonego – które trafia do jego najbliższych. W sytuacji, gdy ubezpieczony dożyje końca umowy – otrzymuje wypłatę świadczenia zgromadzonych przez lata środków.

Możemy jednak rozszerzyć zakres ochrony również o wypadki czy zdrowie – poprzez zakup odpowiednich umów dodatkowych. Dzięki temu można zyskać ochronę w wybranym zakresie, bez konieczności przepłacania.

Przykładowo – jeśli nie ukończyliśmy 30 roku życia, zdrowo się odżywiamy i regularnie biegamy – bliżej nam do kontuzji niż do poważnego zachorowania np. zawału lub nowotworu złośliwego. Możemy zatem wybrać takie rozszerzenie, które uwzględni złamania, urazy czy pobyt w szpitalu. Osoby z kolei, które dużo czasu spędzają za kierownicą – mogą zdecydować się na ochronę od wypadków komunikacyjnych. Mamy tutaj pełną dowolność, z której warto skorzystać, o czym możemy się przekonać, sprawdzając dostępne oferty na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Warto mieć na uwadze również to, że ubezpieczenie na życie może przyjmować różne formy, możemy wybrać polisę indywidualną, grupową, inwestycyjną, posagową czy rodzinną. Dobrze jest zatem wcześniej zorientować się – jakie ubezpieczenie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy zainwestować swoje środki finansowe – zdecydujmy się na polisę inwestycyjną, jeśli z kolei chcielibyśmy objąć ochroną dzieci oraz partnera – najlepsza może okazać się polisa rodzinna.

O czym pamiętać wybierając ubezpieczenie na życie?

Nie musimy być biegli w tematyce ubezpieczeniowej, by dokonać dobrego wyboru. Wiedząc, na co zwracać uwagę – znajdziemy najlepsze dla siebie ubezpieczenie bez konieczności przepłacania lub rezygnacji przed zakończeniem umowy.

Przy wyborze dobrego ubezpieczenia na życie powinniśmy kierować się kilkoma czynnikami:

  • rodzajem ubezpieczenia – terminowe, bezterminowe, indywidualne, grupowe, ochronne, oszczędnościowe czy inwestycyjne;
  • sumą ubezpieczenia – odszkodowanie minimalne na poziomie 10 000 zł, maksymalne na ponad 1 000 000 zł czy wyśrodkowane;
  • czasem trwania umowy – na 12 miesięcy, 5, 10 czy nawet 25 lat;
  • zakresem ochrony – wsparcie finansowe towarzystwa w razie pobytu w szpitalu, zdiagnozowania choroby, potrącenia przez samochód, złamania ręki, domowej wizyty lekarza lub zorganizowania rehabilitacji po wypadku.

Mając te rzeczy na uwadze – dokonamy dobrego wyboru. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak duży wpływ mają one na nasze ubezpieczenie.

Suma ubezpieczenia – na jaką kwotę?

Suma ubezpieczenia to kluczowa kwestia. Możemy ubezpieczyć się zarówno na kwotę rzędu 10 000 zł, jak i nawet 1 000 000 zł. Oczywiście wybrana suma jest uzależniona od naszych zarobków – nie ma sensu wybierać polisy na milion złotych, jeśli nasze wynagrodzenie oscyluje w granicach najniższej krajowej.

Wybór sumy ubezpieczenia powinien być podyktowany naszymi potrzebami – innej kwoty będzie potrzebować osoba, która spłaca kredyt hipoteczny i wychowuje dwójkę małych dzieci, innej z kolei osoba starsza, bez zadłużeń. Przy wyborze sumy ubezpieczenia należy kierować się rozsądkiem – jeśli do spłaty kredytu zostało nam jeszcze 50 000 zł, możemy się ubezpieczyć na taką lub większą kwotę.

Wysokość sumy ubezpieczenia wpływa na wysokość odszkodowania, jakie otrzymamy z tytułu np. złamania czy poważnego zachorowania. Im wyższą kwotę wybierzemy – tym wyższe świadczenie dostaniemy. Warto jednak pamiętać, że wysoka suma ubezpieczenia przekłada się na cenę składki, musi być więc dopasowana do naszych możliwości finansowych.

Jak długi czas trwania umowy?

Druga ważna kwestia to czas trwania umowy. Tutaj zdania bywają bardzo podzielone – dla kogoś najlepszym rozwiązaniem będzie umowa na 5 lat, ktoś inny będzie wolał zabezpieczyć się na 30 lat. To, jak długą będziemy mieć ochronę – zależy od nas samych, na rynku ubezpieczeniowym znajdziemy tyle ofert, że każdy znajdzie rozwiązanie dobre dla siebie.

Pamiętajmy jednak o tym, że im dłuższy czas umowy, tym niższa składa i dłuższa ochrona.

Jak rozbudować ochronę w polisie na życie?

Kolejna ważna sprawa to zakres ochrony. Oczywiście, jeśli nas na to stać – możemy zdecydować się na maksymalną ochronę i wybrać wszystkie dostępne rozszerzenia. Szeroki zakres ochrony jednak generuje koszty, więc najlepiej jest wybrać takie rozszerzenia, jakie faktycznie mogą nas dotyczyć.

W sytuacji, gdy pracujemy zdalnie i nie posiadamy prawa jazdy, co oznacza, że rzadko korzystamy ze środków transportu – rozszerzenie dotyczące wypadków komunikacyjnych może być dla nas zbędne. Z kolei w przypadku, gdy w naszej rodzinie pojawia się wiele zachorowań np. na konkretny rodzaj nowotworu – warto wykupić odpowiednie rozszerzenie dotyczące chorób nowotworowych – wówczas po zdiagnozowaniu choroby możemy otrzymać nie tylko wsparcie finansowe, ale również skorzystać z pakietu assistance czyli np. transportu medycznego czy dodatkowych konsultacji medycznych w celu postawienia poprawnej diagnozy.

Warto zatem zastanowić się – jakiej pomocy mogę potrzebować dzisiaj, jak i za 5 czy 10 lat.

 Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenia? W rankingu

Możemy oczywiście przeglądać oferty na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, ale w ten sposób możemy przeoczyć wiele atrakcyjnych ofert, ponieważ większość z nas – nie zna nawet połowy dostępnych ofert.

Albo wybrać porównywarkę ubezpieczeń, np. na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/, która zrobi to za nas. A przy okazji możemy dowiedzieć się o istnieniu wielu firm ubezpieczeniowych.

Działanie porównywarki polis na życie jest bardzo proste i składa się z kilku kroków:

  1. Wpisanie w dołączony formularz danych ubezpieczenia (kogo ma dotyczyć polisa, na jaką kwotę, w jakich sytuacjach ma chronić, na jak długo)
  2. Otrzymanie wstępnych ofert ubezpieczenia, które można jeszcze modyfikować pod kątem zakresu ochrony czy sumy ubezpieczenia
  3. Wybór kilku przykładowych ofert różnych towarzystw – wówczas doradcy wybranych towarzystw kontaktują się z nami telefonicznie w celu omówienia szczegółów i spotkania
  4. Decyzja o wyborze polisy na spotkaniu z agentem, to także okazja to poznania oferty bez podpisywania umowy

Jednorazowe porównanie online pozwala na otrzymanie kilku ofert. Do porównywarki dołączony jest też ranking ubezpieczeń na życie i zdrowie, np. https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html Możemy się nim kierować przy wyborze polisy na życie, tylko zaoszczędzić, ale również znaleźć bardziej korzystne rozwiązanie.

Opinia specjalistów może ułatwić nam znalezienie odpowiedniej oferty – ponieważ dowiadujemy się o mocnych i słabych stronach poszczególnych polis na życie. Porównania możemy dokonać, korzystając np. z https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html, gdzie dowiemy się wielu ciekawych informacji, a co więcej – samodzielnie porównamy oferty i wybierzemy te ubezpieczenie, które uznamy za najbardziej odpowiadające naszym potrzebom.