Podział domu na strefy – jakie są tego korzyści?

Nadawanie wnętrzom charakteru, to sprawa naturalna. Wiele z nas planując przestrzeń nie myśli jednak przyszłościowo. Ot, urządzamy ją wedle bieżących potrzeb tudzież koncepcji stylistycznych. Niestety, z biegiem czasu okazuje się, że przypadkowość może okazać się uciążliwa. Co zrobić, aby tego uniknąć? Jednym z rozwiązań jest podział domu na strefy.

Podział domu na strefy – od czego zacząć?

Wiadome jest to, że wnętrze domu powinno być zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Dobrze zaplanowana przestrzeń może być gwarancją komfortu wszystkich mieszkańców. Zacznijmy więc od wydzielenia stref: dziennej i nocnej.

Podział domu na strefy – dzienna

archzine.fr

Strefa dzienna charakteryzuje się otwartością, co w praktyce przekłada się na to, że domownicy chętnie spędzają w niej czas. Mowa o salonie. Jeśli metraż na to pozwoli, warto urządzić w niej jadalnię (można także pomyśleć o aneksie kuchennym), wydzielić miejsce zabaw dla maluchów, a także zaplanować kącik wypoczynkowy (może być z telewizorem).

W koncepcję strefy dziennej wkomponowuje się także łazienka (opcjonalnie także toaleta). Warto tu zadbać o wygodę i dokładnie rozplanować każdy metr kwadratowy przestrzeni.

Pamiętaj o tym, że dokładne wyznaczenie w domu strefy dziennej, bardzo sprzyja uzyskaniu harmonii. To właśnie ona sprzyja głośnym rozmowom, zabawom i wspólnemu spędzaniu wolnego czasu.

Podział domu na strefy – strefa nocna

Pinterest

To pomieszczenia w których będziemy mogli się wyciszyć i zrelaksować. Mowa oczywiście o sypialniach dostosowanych do indywidualnych potrzeb, a także zaaranżowanych funkcjonalny sposób (w zależności od możliwości przestrzennych).

zdjęcie główne: archzine.fr