Dekoria

Wnętrzarskie trendy 2018

Trendy we wnętrzach zmieniają się wraz z kolejnymi sezonami. Jedne dopiero co wkraczają na salony, inne są kontynuowane w mniejszym lub większym stopniu. Sprawdźcie, co będzie modne w nowym, 2018 roku.

Jeśli prześledzi się kierunki w aranżacji panujące w aktualnym sezonie, największe targi wnętrzarskie oraz katalogi projektantów i dekoratorów, można przewidzieć, co będzie w trendach w najbliższym roku. Zobacz 5 modnych motywów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie urządzania wnętrza w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Eksperyment z kolorem i fakturą mebli – czerwień na sofie

Dekoria.pl_pokrowiec na sofę, tkanina Etna

Jedną z ciekawszych propozycji wnętrzarskich na nadchodzący rok jest zabawa barwami. Intensywne kolory, pastelowe odcienie oraz wzory na meblach będą wiodły prym w stylizowaniu pomieszczeń. Zwróć uwagę zwłaszcza na kolor czerwony. Możesz go wykorzystać na dodatkach, ale osiągniesz lepszy efekt, jeśli potraktujesz go jako motyw przewodni, który stanie się ciekawym wyróżnikiem we wnętrzu.

W nadchodzącym sezonie kolor czerwony warto wykorzystać szczególnie na kanapie. Dzięki pokrowcom na sofy możesz z łatwością (i niedużym kosztem!) odmienić dotychczasowy mebel, a gdy moda się zmieni – zdecydować się na inną barwę. Jeśli posiadasz sofy Ikea, sprawdź ofertę Dekoria.pl, w której znajdziesz pokrowce na wszystkie modele tych mebli.

Motywy kwiatowe, zieleń i flora

Dekoria.pl_pokrowiec na sofę, tkanina Cotton Panama

W nowym roku do trendów wróci kolor zielony (kolor roku 2017). Tym razem jednak będzie on jedynie dodatkiem, który podkreśli motywy florystyczne i aranżacje inspirowane przyrodą. Kwiaty, które co roku powracają w sezonie wiosna/lato, tym razem również będą zachwycać we wnętrzach. Co ważne w najbliższych miesiącach na popularności zyskają duże motywy kwiatowe, które rzeczywiście będą widoczne na tkaninach i dodatkach. Całość podkreślą akcenty pochodzące ze stylu kolonialnego oraz urban jungle.

Welurowe dodatki – sofy i fotele Chesterfield

Dekoria.pl_fotel Chesterfield Classic Velvet light grey

Najbliższy rok to również powrót miękkich w dotyku tkanin i faktur – głównie weluru oraz aksamitu. Klasyczną propozycją są pokryte tym materiałem meble w stylu Chesterfield inspirowane angielskimi wnętrzami minionych dekad. Teraz są dostępne w odnowionej, nowoczesnej formie. Sprawdzą się w każdym wnętrzu i zapewnią mu elegancki i stylowy klimat.

Geometria w każdym calu

Dekoria.pl_roleta rzymska Capri, tkanina Urban Jungle

Regularne wzory, motywy pasów, linii lub innych figur płynnie przejdą z trendów 2017 do nowego roku. Teraz będziemy je łączyć ze sobą – w jednym pomieszczeniu sprawdzi się kilka geometrycznych ornamentów np. na zasłonach, poduszkach, obrusach czy pokrowcach. Każdy dodatkowy mały akcent może znacząco upiększyć wnętrze i nadać mu bardziej awangardowego i nowoczesnego charakteru.

Egzotyczne dodatki i wzory

Dekoria.pl_płaskorzeźba Budda

W 2018 roku zwrócimy też uwagę na dodatki – najmodniejsze będą te inspirowane egzotycznymi krajami, stylem etno czy marokańskim. Nietypowe figurki, obrazy, lampy i rzeźby znajdą miejsce w salonie, sypialni oraz przedpokoju. Warto zainteresować się także rodzajem materiału, zwłaszcza naturalnym drewnem egzotycznym. Polecamy szczególnie kauczukowiec, który cechuje się dużą wytrzymałością i niepowtarzalnym wyglądem.

Czerwony, zielony, motywy florystyczne, geometryczne ornamenty, welurowe materiały oraz egzotyczne dodatki – który trendy wykorzystasz w swoim mieszkaniu?

na podstawie mat. prasowych (fot. dekoria.pl.)