Pielęgnacja urody – 5 mitów

Każda kobieta chce wyglądać dobrze, nawet, jeśli nie w jej naturze leży przeglądanie się w lustrze godzinami. Wokół pielęgnacji urody narosło wiele mitów, ale też warto mieć na uwadze kilka przydatnych wskazówek. Dowiedz się, o jakich nieprawdziwych informacjach mowa.

Pielęgnacja urody – MIT 1 – Najlepsze są naturalne kosmetyki

bestayurvedakeralatour.com

Nie istnieją żadne naukowo potwierdzone badania dotyczące tego, że naturalne kosmetyki są zdrowsze od produktów zawierających syntetyki. Pamiętaj o tym, iż nawet w przypadku preparatów do których produkcji zastosowano składniki roślinne, może dojść do ich chemicznego przetworzenia zanim jeszcze trafią do opakowania. Wybór należy więc wyłącznie do Ciebie.

Pielęgnacja urody – MIT 2 – Pasta do zębów jest wrogiem wyprysków

periclean.com

Dopóki pasta w swoim składzie zawierała cynk, można było liczyć na to, że będzie naszym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Obecnie, gdy zastąpiono go fluorem, a także składnikami antybakteryjnymi, możesz za jej sprawą co najwyżej powiększyć ilość wyprysków.

Pielęgnacja urody – MIT 3 – Aby nawodnić skórę od środka, wystarczy pić dużo wody

Picie dużej ilości wody co najwyżej nawodni Twój organizm na tyle, że będziesz często musiała skorzystać toalety, ale za nic nie nawilżą w pełni Twojej skóry. W tym celu zadbaj także o prawidłową dietę – bogatą w niezbędne kwasy tłuszczowe. To właśnie one są pomocne dla częściowo odpowiedzialnych za nawodnienie lipidów, z których to zbudowane są komórki skóry.

Pielęgnacja urody – MIT 4 – Zwilżanie twarzy zimną wodą sprawi, zapewni jej długą młodość

theloop.ca

Zimna woda może przyczynić się do tego, że skóra na Twojej twarzy będzie jędrna i odświeżona, ale nie stosuj tego zabiegu za często! Nie słuchaj rad w stylu: płucz codziennie twarz zimną wodą, a nie zestarzejesz się szybko. Dlaczego? Głównie dlatego, iż dostarczenia skórze znacznych wahań temperatury mogą przyczynić się do uszkodzenia naskórka.

Pielęgnacja urody – MIT 5 – Zbyt duża ilość czekolady powoduje wypryski

coolhealthyrecipes.com

Czekolada może co najwyżej przyczynić się do nagromadzenia sporej ilości tkanki tłuszczowej. Za powstawanie wyprysków odpowiedzialne są za to cukry proste, produkty z wysokim indeksem glikemicznym oraz bogate w nasycone tłuszcze. Unikaj ich jak ognia, jeśli nie chcesz mieć problemów ze skórą, a tym samym – pryszczy.

zdjęcie główne: beautybyyasmin.com