Domowe sposoby na zadbane dłonie

Dłonie stanowią jedną z kobiecych wizytówek, a tym samym – atutów. Ich skóra jest wrażliwa, delikatna i narażona na działanie wielu czynników – od atmosferycznych, po substancje zawarte w detergentach. Dowiedz się co zrobić, aby skutecznie zadbać o dłonie.

Dłonie i podstawy ich pielęgnacji

fashion-newest.com

Aby długo cieszyć się dobrą kondycją skóry rąk pamiętaj o tym, aby nie narażać jej na działanie ani zbyt gorącej, ani zbyt zimnej wody. Myj je więc po prostu letnią. Kolejna podstawowa zasada: sprzątaj w rękawiczkach ochronnych. Nie narażaj także skóry dłoni na działanie zimnego powietrza. Kiedy więc za oknem mróz, koniecznie załóż ciepłe rękawiczki.

Pielęgnacja dłoni – domowe sposoby

Zanim zastosujesz domowe sposoby na pielęgnacje skóry dłoni, kup przeznaczone do niej kosmetyki. Stosowanie ich bardzo wspomoże domową kurację.

  • Pierwszą z domowych metod jest prosty zabieg. Mowa o tym, abyś raz dziennie (najlepiej wieczorem) umyła dłonie w oliwie z dodatkiem wciśniętej kapsułki witaminy A+E. To bardzo skuteczny sposób na to, aby zapobiegnąć wysuszeniu się skóry, a tym samym na jej nawilżenie i odżywienie.
  • Raz na tydzień/dwa zastosuj peeling przygotowany z soli morskiej, odrobiny oliwy oraz soku z cytryny.
  • Aby wygładzić dłonie i dostarczyć skórze witaminowej bomby, możesz przygotować w tym celu okład z ziemniaka. Wystarczy, że ugotujesz 2 ziemniaki, a następnie rozgnieciesz je, wymieszasz z ciepłym mlekiem (ok. 2-3 łyżeczki) i dodasz do nich żółtko. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na dłonie i owiń je folią (poczekaj 15 minut). Potem opłucz dłonie letnią wodą, a następnie nałóż na nie nawilżający krem. Efekt: wygładzenie oraz dostarczenie skórze witaminy C.
  • Jeśli skóra Twoich dłoni jest podrażniona, wysuszona, słowem – w nie najlepszej kondycji, wówczas z pomocą przyjdzie Ci maseczka wykonana z płatków owsianych (działanie przeciwzapalne i łagodzące) oraz tłustego, przestudzonego mleka. Nałóż ją na kilka minut i spłucz następnie letnią wodą. Już po 30 minutach po jej zastosowaniu powinnaś poczuć ulgę.

zdjęcie główne: kate.ph