Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Makijaż permanentny brwi to nic innego, jak microblading. Z założenia ma on sprawić, że Twoje brwi staną się równe i kształtne. Nie zawsze jednak się tak dzieje, a ponadto nie każda z Was może sobie na niego pozwolić. Dowiedz się dlaczego.

Pielęgnacja brwi – dla chcącego, nic trudnego?

pinterest

Z pozoru regulacja i makijaż brwi nie są niczym trudnym. Wystarczy odrobina precyzji i po kłopocie. Niestety często brwi są asymetryczne, bądź rzadkie i nieregularne, więc takie działania stają się drogą przez mękę. Jeśli to dotyczy Ciebie, możesz pomyśleć o microbladingu. Na czym on polega?

Microblading – jak się do niego przygotować

Przed wykonaniem zabiegu wskazana jest przerwa w regulacji brwi (najlepiej ok. 1 miesiąc). Umożliwi to dobrą możliwość doboru kształtu pigmentacji ich naturalnej linii. Zatroszcz się także o skórę wokół brwi. Jeśli jest sucha, odpowiednio ją nawilżaj. W przypadku, gdy jest zgrubiała, bądź matowa – zastosuj peeling, a następnie maskę. W przypadku tłustej – zatroszcz się o jej oczyszczanie.

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

thoughtsbynatalie.com

Microblading nie jest pomocny w zagęszczeniu brwi i o tym powinnaś pamiętać. Nie powoduje również tego, że wyrosną nowe włoski. To jedne z najczęstszych mitów krążących wokół tego zabiegu. Jest on jednak niezwykle pomocny na drodze do nadania brwiom naturalnego wyglądu (pod warunkiem, że zostanie on prawidłowo wykonany).

Zabieg można wykonać na dwa sposoby: wypełnienie kolorem (pigmentem hipoalergicznym) pożądanej linii brwi, bądź jeśli chcemy uzyskać bardziej naturalny wygląd – narysowanie delikatnych kreseczek, które będą imitowały włoski.

Makijaż permanentny – pielęgnacja po zabiegu

  • Nie oczekuj natychmiastowych efektów. Pamiętaj o tym, że musisz dać czas naskórkowi do regeneracji. W ciągu kilku dni po wykonaniu makijażu możesz więc mieć podrażnioną skórę, obrzęk lub powstaną zaczerwienienia. Pamiętaj o tym, aby bezpośrednio po zabiegi nie dotykać brwi, nie moczyć ich, ani także nie trzeć.
  • Już po 3 godzinach musisz zadbać o jego prawidłowe nawilżanie naskórka odpowiednim preparatem (zapytaj o niego osobę wykonującą zabieg). Przez kilka pierwszych dni unikaj jak ognia mycia brwi mydłem i kosmetykami. Poczekaj cierpliwie do powstawania strupków i co istotne – nie zdrapuj ich.
  • Bardzo istotne jest to, abyś w ciągu pierwszych dwóch tygodni nie odwiedzała sauny, basenu ani solarium!
  • Nie powinno Cię niepokoić także to, że po 4-5 dniach zabarwienie Twoich brwi zblednie nawet do 40 proc. od wyjściowego koloru. To zupełnie normalne. Po 2-3 tygodniach, będziesz musiała utrwalić rezultaty pierwszej pigmentacji.
  • Efekt makijażu brwi będzie widoczny od roku do dwóch lat.

Niestety, nie każda z Was może pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu. Przeciwwskazaniem do tego jest ciąża, infekcja, łuszczyca, cukrzyca oraz przyjmowanie leków zawierających sterydy.

zdjęcie główne: storymixmedia.com