nawilzanie skory

Nawilżanie skóry – pamiętaj o nim zwłaszcza latem!

Skóra też chce pić – sucha, napięta wymaga szczególnie troskliwych zabiegów pielęgnacyjnych. Do wyboru mamy całe mnóstwo specyfików. Trzeba tylko znając własną skórę dobrać do nie odpowiednie kosmetyki. Nawilżenie jej jest szczególnie ważne, zwłaszcza latem.

Nasza skóra ma bardzo skomplikowaną budowę i precyzyjne mechanizmy funkcjonowania, które mniej więcej do 30 roku życia działają bez zarzutu. W miarę upływu lat zaczyna tracić naturalną wilgotność, więc nasza w tym rola, aby ją wesprzeć. Niedostatek wody i odpowiedniego natłuszczania prowadzi stopniowo do zachwiania równowagi wodno-lipidowej i utraty tzw. ochronnego płaszcza lipidowego (wodno-tłuszczowego). Jeżeli nie dostarczymy skórze dostatecznej ilości wody, wówczas włókna odpowiadające za jej sprężystość i elastyczność ulegną degradacji, powodując powstawanie zmarszczek i widoczne starzenie się skóry.

Możemy opóźnić nieuniknione procesy, stosując właściwą pielęgnację. Na szczęście kosmetyka nieustannie się rozwija, dzięki czemu mamy do dyspozycji coraz doskonalsze preparaty.

Nawilżenie skóry – kiedy zacząć?

Kremów nawilżających należy używać mniej więcej od 25 roku życia. Częstym błędem nastolatek jest sięganie po kosmetyki mamy, które niepotrzebnie obciążają młodą skórę. Jak najwcześniej natomiast warto zacąć naśladować dobre nawyki modelek – szczególnie czułych na punkcie swojej urody. Najsłynniejsze z nich przyznają, że za swój codzienny obowiązek uznają wypicie przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Jest to naprawdę dobry sposób na dostarczenie skórze wilgotności.

Jaki krem nawilżający wybrać?

Musisz tutaj wziąć pod uwagę kilka czynników: rodzaj naszej skóry oraz wiek. Stosuj go przynajmniej dwa razy dziennie: rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy. Można również bez żadnego ryzyka korzystać z tego samego kremu nawilżającego zarówno latem, jak i zimą.

Doskonałym sposobem na nawilżenie skóry jest także aplikowanie maseczek nawilżających. Można sięgnąć na przykład po maseczkę parafinową, która nie tylko znakomicie nawilży twarz, ale także poprawi jej ukrwienie. Nawilżaj też skórę tonikami, lotionami etc.