Narzędzia coachingowe – karty

Karty coachingowe należą do jednych z najczęściej wybieranych narzędzi. Dedykowane przeznaczenie poszczególnych zestawów pozwala na pracę nad różnymi zagadnieniami, a sama forma sprawia, że jest ona jednocześnie przyjemna i rozwijająca. Umieszczone na kartach pytania stanowią idealną podstawę do przemyśleń, motywują, angażują, a także umożliwiają odkrycie niezauważonego wcześniej potencjału. Gdzie zatem znajdą swoje zastosowanie?   

Dla kogo są karty coachingowe?

Chociaż jest to narzędzie przeznaczone głównie do wykorzystywania przez coachów, trenerów oraz terapeutów, karty coachingowe znajdą swoje zastosowanie także w firmach, zespołach kreatywnych, a nawet w rękach osób prywatnych. 

Dobór odpowiednich kart pozwala na poruszenie kluczowych zagadnień, niezależnie od tego czy zależy Ci na rozwoju osobistym, wsparciu myślenia wizualnego, empatyzowaniu, czy lepszym zrozumieniu własnej marki. Szeroka gama tematyczna umożliwia zatem zarówno pracę nad sobą, określaniem ścieżek kariery, czy precyzowaniem celów i priorytetów – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. 

Zbuduj silny zespół

Takie narzędzie sprawdzi się również wewnątrz struktur firmowych, gdzie może być wykorzystywane do poznawania potrzeb oraz kompetencji pracowników, motywowania, angażowania, a nawet wspierania procesów wymagających myślenia kreatywnego oraz szukania nietuzinkowych rozwiązań. 

Karty coachingowe (np. https://experiencecorner.com/karty_coachingowe.html) będą również idealnym narzędziem, pozwalającym na zbudowanie zgranego zespołu. Nie tylko pozwolą pracownikom na lepsze zrozumienie samych siebie oraz osób z którymi dzielą obowiązki, ale sprawdzą się także w kontekście budowania wzajemnego szacunku, zaufania, czy usprawniania przebiegu komunikacji. Mogą być wykorzystywane podczas burzy mózgów lub jako wsparcie w zakresie pracy zespołowej. 

Rozwijaj się 

Pomimo tego, że karty coachingowe są narzędziem wybieranym przede wszystkim przez specjalistów, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystywać je indywidualnie. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, którym zależy na poznawaniu własnych potrzeb, określaniu kompetencji, silnych i mocnych stron. Dedykowane talie pomogą ci również w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery oraz zachęcą do przemyśleń, dzięki którym dostaniesz szansę na lepsze poznanie oraz zrozumienie samego siebie. 

Zestawy kart coachingowych

Większe zestawy, zawierające najczęściej od kilku do kilkunastu talii kart i narzędzi pomocniczych są przeznaczone głównie dla osób zajmujących się rozwojem zawodowo – coachów, trenerów oraz terapeutów. Ich zawartość stanowią często karty pogrupowane tematycznie, ale poruszające szerokie spektrum zagadnień. Dzięki temu możliwe jest stworzenie kompleksowej bazy narzędzi oraz stopniowe jej poszerzanie, a tym samym ułatwienie i urozmaicenie pracy z klientami. 

Poszczególne zestawy odpowiadają na indywidualne potrzeby. Przeznaczeniem niektórych z nich jest praca z osobami tworzącymi własne marki, inne odwołują się do zagadnień z zakresu rozwoju osobistego, a jeszcze inne wspierają myślenie kreatywne. 

Chcesz dowiedzieć się jak korzystać z kart coachingowych? 

Niektórym zestawom kart towarzyszą również dedykowane szkolenia, omawiające szczegółowo ich przeznaczenie i możliwości wykorzystywania. Kursy, przeprowadzane najczęściej w formie zdalnej (online) ułatwiają zrozumienie zastosowań i możliwości wybranego narzędzia oraz umożliwiają całkowite wykorzystanie jego potencjału. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wykorzystujesz je w 100% i osiągać najlepsze możliwe rezultaty. 

Dowiedz się więcej na https://experiencecorner.com/narzedzia_coachingowe.html