styl pin up
bustle.com

Moda w stylu pin-up – jak się ubrać, żeby nie przesadzić?

Pin–up znaczy tyle, co przypiąć, powiesić. Styl ten zarezerwowany jest przez wielu dla fotografii i rysunków stylizowanych na nieco erotyczną modłę. To czasy purytańskiej ameryki lat 40. i 50., kiedy to ta po prostu była zakazana. Pokazywane na nich kobiety zawsze były uśmiechnięte, piękne, więc nic dziwnego, że mężczyźni chętnie zdobili ich wizerunkami ściany. Dziś pin–up staje się symbolem świadomości swojego ciała i doceniania jego walorów. Sprawdź, czy dobrze się w nim odnajdziesz.

Styl pin-up obejmuje całe ciało

moda w stylu pin-up
pinterest

Kiedy patrzysz wspomniane plakaty, większość pokazanych na nich kobiet była biała i chuda. W ciągu ostatnich kilku dekad wiele się zmieniło. Pin-up pokazał piękno kobiet o różnych kształtach i rozmiarach. Waga i wzrost to tylko liczby, które nic nie znaczą w świecie mody pinup.

Moda pinup wzmacnia pozycję kobiet

moda pin up
pinterest

Siła, siła i zdecydowanie – w umysłach wielu te cechy charakteru były czysto męskie, podczas gdy kobiety były postrzegane jako słabe, podporządkowane i pasywne. W Stanach, w latach pięćdziesiątych nie oczekiwano od gospodyni domowej niczego poza utrzymaniem domu w czystości, opieką nad dziećmi i zgodą na każdą decyzję podjętą przez mężczyznę. Kilkadziesiąt lat później, kobiety weszły na rynek pracy i zdecydowały, że ich obowiązkiem jest odzyskać władzę i zdobyć szacunek, na jaki zasługują. Rozumiały, że są tak samo zdolne jak każdy inny człowiek. Moda pinup pomogła rozpowszechnić komunikat: Kobiecość = moc.

Moda pin-up celebruje kobiecość

moda w stylu pin up
pinterest

Kiedy społeczeństwo zmusiło kobiety do przyjęcia bardziej męskiej postawy w miejscu pracy, te znalazły sposób na wyrażenie siebie poprzez wybór mody. Przebieranie się za pinupa dawała szansę na zdobycie i uczczenie swojej kobiecości, pokazując ją poprzez śmiały wybór ubrań, butów i makijażu. Sukienki pin up w różnych kolorach i wzorach – to znak rozpoznawczy garderoby każdej dziewczyny pinup. Obejmują one krągłości za pomocą spodni z wysokim stanem i pończoch ze szwem. Połącz je z uroczymi obcasami, nałóż kredkę na powieki i wszystko gotowe!

styl pin up w modzie
pinterest

Można śmiało powiedzieć, że pin-up jest kwintesencją kobiecości. To synonim niewinnego erotyzmu okraszonego kobiecą świadomością i docenianiem tego, jak wygląda oraz co sobą reprezentuje osoba, która świetnie się w nim odnajduje. Ubrania w stylu pin-up wzorują się na modzie sprzed kilkudziesięciu lat, jednak we współczesnym wydaniu omijają nieco odważne stroje kąpielowe na rzecz rozkloszowanych sukienek, spódnic w koło czy wyrazistych wzorów typu grochy, marynistyczne desenie, kokardki czy urocze wisienki.

Makijaż i fryzura w stylu pin-up

Kocie oko, zmysłowo podkreślające spojrzenie. Czarujące przydymione oko także świetnie się odnajdzie w stylu pin-up. Do tego włosy frywolnie uniesione do góry z falą, lub opadające na ramiona loki. Siła kobiecości w pełnej krasie.

fryzury w stylu pin-up
rebelsmarket.com

makijaz pin-up