wlosy brazowe farba

Farba do włosów brąz — jak wybrać odpowiedni odcień?

Brąz jako kolor farby posiada wiele odcieni. Z pewnością osoby, które chciałyby zmienić swój wizerunek za pomocą farbowana, dostrzegły już, że wybór nie jest prosty ze względu na mnogość dostępnych możliwości. W jaki sposób powinno się to zrobić? Sprawdzamy.

Farby do włosów brąz — kasztanowy

Farby do włosów bez amoniaku, które mają odcień kasztanowy to jedne z najpopularniejszych na rynku. Można spotkać je we wszystkich drogeriach oraz salonach fryzjerskich.

Według fachowców jest to kolor ciepły, który posiada średni odcień. Sprawdzi się w typie urody zarówno jesień, jak i zima. Najczęściej to właśnie osoby, które posiadają tęczówki niebieskie i zielone najkorzystniej w nim wyglądają.

Sam proces farbowania nie jest skomplikowany, jednak jeśli chcemy przejść do niego z blondu, wizytę u fryzjera powinniśmy planować na dwa razy. Kasztanowy brąz jest stosunkowo ciemnym odcieniem tego koloru wymagający przejścia najpierw do rudego lub rdzawo brązowego.

Farby do włosów brąz — miodowy

Farba do włosów brąz miodowy zaliczana jest również do barw ciepłych, jednak w przeciwieństwie do kasztanowego nie jest on tak intensywny. Często łączy się go z jasnymi oraz ciemnymi pasmami tworząc efekt złocistej rudości.

Dobrą cerą do tego koloru będzie ciemna, która nie ma dużej skłonności do opalania się na intensywną opaleniznę. Preferowany kolor tęczówki to brązowy, piwny oraz zielony.

Miodowy brąz można łatwo otrzymać już na jednej wizycie u fryzjera. Dodatkowo decydując się na farbę bez amoniaku, można uzyskać natychmiastowy efekt odświeżenia.

Farby do włosów brąz — mleczna czekolada

Mleczna czekolada jest odcieniem brązu, który z pewnością jest dobrze znany każdemu. Dosłownie wygląda on tak, jak ulubiony przez wielu smakoszy przysmak czekoladowy dodatek do kawy.

Osoby posiadające brzoskwiniową oraz żółtawą cerę powinny w szczególności się nim zainteresować. Podobnie jak większość odcieni brązu należy on do ciepłych barw i sprawdza się do typu urody wiosna oraz jesień.

Nie należy jednak mylić mlecznej czekolady z czekoladowym brązem, ponieważ nie jest on tak ciemny. Jest on czymś między wspomnianym już miodowym a kasztanowym. Koloryzacja jest stosunkowo prosta i wymaga jedynie jednej wizyty u fryzjera.

Jak widać, mamy wiele różnych wariantów brązu, które warto wziąć pod uwagę podczas farbowania. Powyższe przykłady to tylko wierzchołek góry lodowej. Zaznajamiając się z tym kolorem, z pewnością trafimy na taki, który pasuje do naszej urody.