zakupy

Lista sklepów odzieżowych na Black Friday 2019

Black friday to ulubiony dzień wszystkich fanów zakupów. To właśnie wtedy każdy z nas może dostać w swoje ręce wysokiej jakości produkty w cenach kilkukrotnie mniejszych od tych wydrukowanych w katalogach. 29 listopada 2019, bo wtedy właśnie wypada Czarny Piątek, po raz kolejny mnóstwo sklepów zaoferuje nam swoje towary w obniżonych cenach.

Historia i geneza blackfriday

Black friday to święto wyprzedaży które pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, skąd powoli rozprzestrzenił się po całym świecie. Jest to oficjalny początek okresu sprzedażowego przed Bożym Narodzeniem i ma za zadanie zachęcić klientów do robienia zakupów, a także umożliwić im zaopatrzenie się w prezenty dla całej rodziny, nie wydając na nie majątku.

Historia tego dnia jest ściśle związana z ustanowionym przez Abrahama Lincolna Świętem Dziękczynienia. Dzień ten rokrocznie przypada na ostatni czwartek listopada. Wieczorami Amerykanie organizują uroczystą kolację dla rodziny i najbliższych, dziękując za wszystkie pozytywne rzeczy, które przydarzyły im się na przestrzeni ostatniego roku. W tym wolnym od pracy dniu wspomina się ucztę, którą pierwsi amerykańscy kolonizatorzy wyprawili Indianom w 1621 roku.

Black Friday 2019 w sklepach z odzieżą i obuwiem

Black Friday 2019 to idealny moment, by zaopatrzyć się w nowe buty i ubrania. Szczególnie duże promocje znajdziemy na kolekcję letnią, gdyż wtedy jest już mocno po sezonie i sklepy próbują za wszelką cenę pozbyć się zalegającego na stanie towaru. Nie oznacza to jednak, że na typowo zimowe rzeczy nie będzie promocji. Będą i to duże!

Szukając dobrych promocji powinniśmy zwrócić swoją uwagę na dwa rodzaje miejsc – duże i popularne sklepy oraz małe rzemieślnicze lokale, które nie mogą pochwalić się ogromną siatką sprzedażową. Przykładowa listę sklepów odzieżowych na blackfriday znajduje się tutaj

Zacznijmy od tych pierwszych. Ogromne sieci sprzedażowe i duże marki to idealne miejsce na zrobienie wielkich zakupów. Na co dzień nie warto raczej korzystać z takich miejsc, gdyż większość ubrań jest tam wyjątkowo droga. Czarny Piątek to dzień, w którym ceny bardzo mocno spadają. W niektórych sklepach obniżki sięgają nawet 50%.

Lista sklepów odzieżowych

W ostatnich latach największe obniżki oferowały nam takie sklepy, jak: Answear, Bershka, Gino Rossi, New Balance i Zara. To właśnie tam bardzo dużo produktów otrzymało zniżki w wysokości 50% i więcej. Jeśli dotychczas nie kupowaliśmy w tych sklepach, to Czarny Piątek może być idealnym dniem, by się z nimi zaprzyjaźnić. W całkiem niezłych cenach dostaniemy wysokiej jakości buty i ubrania. Warto nadmienić, że w większości sklepów zniżki dostępne są nie tylko w piątek, ale nawet i na kilka dni przed i po danej dacie.

Nieco mniejsze zniżki (20-40%) czekają na nas w innych dużych sklepach z odzieżą. Wyróżnić tu możemy m.in. 4F, Cropp, House i H&M. Promocja niby mniejsza, ale biorąc pod uwagę fakt, iż ceny bazowe nie są zbyt wygórowane, w dalszym ciągu dostajemy naprawdę fajny towar za małe pieniądze. Podobne zniżki znajdziemy też w MIVO, Pumie, Adidasie, Gatta i Reebok`u, ale tam niestety ceny katalogowe są już nieco większe.

Zacznij wcześniej aby nie przegapić okazji

Black Friday to także idealny moment na zapoznanie się z ofertą mniejszych producentów i sprzedawców. Miejsca takie są najczęściej bardzo drogie, ale oferowany towar to najwyższa jakość. Bez problemu dostaniemy tu ubrania i buty na całe lata. Nawet kilkunastoprocentowa promocja pozwoli nam w tym przypadku zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Należy jednak pamiętać że blackfriday to już bardzo popularne święto zakupów i wypatrzone przez nas ubrania mogą być już niedostępne.Lepiej wcześniej wybrać interesujące nas produkty i dokonać zakupu zaraz gdy rusząpromocje.

Black Friday 2019 to idealny moment na zakup nowych ubrań i obuwia. W tym dniu możemy rozbudować swoją garderobę o nowe rzeczy na cały rok. W tym celu możemy udać się do tradycyjnych sklepów stacjonarnych lub podejść do wszystkiego na spokojnie i zrobić zakupy w Internecie. Nie ma na co czekać. Róbmy zakupy!