Liposukcja ultradźwiękowa czy laserowa? Zobacz porównanie popularnych metod odsysania tłuszczu
Liposukcja ultradźwiękowa czy laserowa? Zobacz porównanie popularnych metod odsysania tłuszczu

Liposukcja ultradźwiękowa czy laserowa? Zobacz porównanie popularnych metod odsysania tłuszczu

Odsysanie tkanki tłuszczowej to jedna z częściej wykorzystywanych w medycynie metod wyszczuplania i modelowania sylwetki. Klasyczna liposukcja, wbrew częstym opiniom, nie jest jednak lunchowym zabiegiem estetycznym, ale poważną i rozległą operacją, która niesie za sobą niewielkie, ale możliwe ryzyko powikłań, dlatego jej przeprowadzenie powinno mieć konkretne wskazania medyczne. Intensywny rozwój medycyny estetycznej stwarza jednak coraz lepsze warunki dla pacjentów zainteresowanych modelowaniem sylwetki. Efektem tego są nowoczesne zabiegi liposukcji laserowej i ultradźwiękowej, które charakteryzują się mniejszą inwazyjnością i wyższym bezpieczeństwem stosowania, a przy tym mniej uciążliwą procedurą zabiegową oraz krótszym okresem rekonwalescencji. Czym różni się liposukcja ultradźwiękowa czy laserowa od tradycyjnej? I kiedy istnieją wskazania do zabiegu odsysania tłuszczu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, która od wielu lat specjalizuje się wykonywaniu zabiegów modelujących sylwetkę.

Liposukcja nie jest metodą odchudzania

Liposukcja nie jest, jak wielu sądzi, alternatywną metodą odchudzania, lecz sposobem kształtowania sylwetki. Celem zabiegu jest usunięcie tłuszczu z obszarów, w których gromadzi się się on w nadmiernych ilościach, powodując zaburzenie naturalnych proporcji ciała. Odsysanie tłuszczu najczęściej przeprowadza się u osób, u których tradycyjne metody walki z miejscową otyłością nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Lipoplastyka pomoże uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, m.in. w okolicy brzucha, pleców, ramion, ud, bioder, pośladków, talii, łydek, kostek, a nawet szyi czy podbródka. Z zabiegu liposukcji korzystają też bardzo często osoby szczupłe, które zauważyły skłonność do tycia i dysproporcje w sylwetce, m.in. wraz z wiekiem.

Liposukcja ultradźwiękowa – Vaser Lipo

Liposukcja z wykorzystaniem dobrze znanych w medycynie ultradźwięków to według ekspertów z Kliniki Miracki jedno z rewolucyjnych osiągnięć medycyny estetycznej. Jest to metoda, która pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele w szybki i skuteczny sposób, nie narażając pacjenta na uciążliwy ból i długi okres rekonwalescencji pozabiegowej. Czym wyróżnia się liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo na tle innych metod odsysania tłuszczu?

,,Sekretem liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo jest wykorzystywana przy zabiegu wiązka energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się delikatnie pod skórę pacjenta w celu bezpośredniego oddziaływania na komórki tłuszczowe. Ultradźwięki posiadają niezwykłą zdolność selektywnego działania na tkankę tłuszczową nie uszkadzając pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. Oznacza to dla pacjenta mniej powikłań i brak uciążliwych dolegliwości bólowych oraz skrócony do minimum okres rekonwalescencji pozabiegowej. Dodatkowo, pobrany tłuszcz można ponownie wykorzystać do zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepiania w inne miejsca w celu nadania im objętości, np. nieinwazyjnego powiększenia piersi czy wypełnienia zapadniętych policzków” – tłumaczy dr Krzysztof Miracki z Kliniki Miracki, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów właśnie z wykorzystaniem technologii Vaser Lipo.

Pierwsze efekty liposukcji ultradźwiękowej pojawiają się w kilka tygodni po wykonanym zabiegu – tyle czasu potrzeba, aby skóra mogła się przebudować i powrócić do optymalnej kondycji. Pacjenci, którzy zdecydowali się na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej przy pomocy Vaser Lipo, bardzo doceniają też trwałe rezultaty terapii – efekt wymodelowanego ciała może utrzymać się nawet przez wiele lat.

Liposukcja laserowa – LipoLife 3G

W Klinice Miracki w Warszawie możemy spotkać się także z innym, nowoczesnym i kompleksowym systemem do liposukcji a mianowicie liposukcji wspomaganej laserowo, Urządzenie umożliwia redukcję niechcianej tkanki tłuszczowej i znaczną poprawę napięcia skóry w obszarze zabiegowym. Laser LipoLife nie tylko zapewnia skuteczną i bezpieczną liposukcję ale oszczędza komórki tłuszczowe co pozwala na wykorzystanie ich do lipotransferu, co jest unikalne przy liposukcji laserowej. Daje to możliwość modelowania ciala, i widoczną poprawę wyglądu przy minimalnej inwazyjności, skróconym okresie rekonwalescencji i zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa dla pacjenta. Liposukcja laserowa posiada też pewną wyraźną przewagę nad metodą liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo, a jest nią możliwość skutecznego ujędrnienia i obkurczenia skóry bezpośrednio w czasie zabiegu odsysania tłuszczu.

,,Innowacyjna technologia laserowa zastosowana w urządzeniu LipoLife 3G prowadzi nie tylko do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, lecz także ujędrnienia i obkurczenia nadmiaru skóry. Światło lasera skutecznie obkurcza tkanki okalające i pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu, dzięki czemu pacjent, przy korygowaniu konturu ciała, dodatkowo otrzymuje efekt naturalnej sprężystości skóry” – tłumaczy dr Krzysztof Miracki, ekspert w dziedzinie laseroterapii i zabiegów modelowania sylwetki.

LipoLife 3G, tak samo jak liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, pozwala na wyszczuplenie wybranych rejonów ciała poprzez odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, a następnie wykorzystanie tego materiału do zabiegu lipotransferu. Efekty zabiegu są trwałe – komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z obszaru poddanego zabiegowi.

Więcej informacji na temat liposukcji laserowej znajdziesz na stronie:

http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/liposukcja/