atrakcje krynica zdroj

Krynica Zdrój – atrakcje i miejsca, które warto zobaczyć!

Krynica Zdrój to urocze miasto uzdrowiskowe położone w Beskidzie Sądeckim w Polsce. Jest to popularne miejsce wypoczynkowe, z pięknymi krajobrazami i bogatą historią. Wiele kuracjuszy zmierza tam, aby zażyć lepszego powietrza i zregenerować swoje siły. Jest to również miejsce z bogatą historią. Co warto zobaczyć, będąc w Krynicy Zdrój? Podpowiadamy.

Co warto zobaczyć w Krynicy Zdrój?

Krynica Zdrój jest miasteczkiem, które przede wszystkim słynie z Pijalni Głównej, czyli zabytkowego budynku z 1888 roku, który zlokalizowany jest na głównym deptaku Krynicy. To tutaj możemy skosztować wody mineralnej w ramach leczniczego picia. Kolejnym ciekawym miejscem jest Muzeum Nikifora. To muzeum poświęcone twórczości Nikifora Krynickiego, znakomitego polskiego artysty prymitywnego, urodzonego w Krynicy. Muzeum znajduje się w centrum miasta, tuż obok pijalni.

Warto również odnaleźć Jaskinię Słotwiny. To jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, z pięknymi formacjami skalnymi, korytarzami i podziemnymi jeziorami. Możemy tam uczestniczyć w wycieczkach z przewodnikiem. Dla fanów sportu z pewnością dobry będzie wyciąg narciarski na Jaworzynie Krynickiej. W Krynicy znajdują się świetne trasy narciarskie. Dobrze jest wykorzystać okazję i sprawdzić kolej linową na Górę Parkową – to kolejna opcja dla miłośników widoków i krajobrazów. Kolej ta oferuje wspaniałe widoki na okolicę i miasto.

Dla koneserów pięknych widoków świetną opcją będzie skansen w Szczawniku – to skansen etnograficzny, który przedstawia życie ludzi na terenach Beskidu Sądeckiego w XVIII i XIX wieku. Możemy zobaczyć tam drewniane chaty, młyny czy stajnie. Z kolei wodospad Homole – to piękny miejsce, które znajduje się w dolinie potoku Muszynka. Malownicza trasa piesza z pewnością dostarczy świetnych widoków.

Gdzie warto zatrzymać się, będąc w Krynicy Zdrój?

Krynica Zdrój, dzięki swoim widokom i drogocennym powietrzu sprawia, że coraz więcej turystów chce tam spędzać swoje wolne dni. Dobrze jest zatem znaleźć odpowiednią bazę noclegową, dzięki której będziemy mogli w pełni korzystać z relaksu. Przykładem może być Aries Krynica, która umieszczona jest w przepięknej lokalizacji. Drewniana elewacja idealnie wpisuje się w górski klimat, a dodatkowe atrakcje będą świetną opcją zarówno dla par, jak i dla najmłodszych. Do dyspozycji są także inne hotele, apartamenty czy nawet pokoje, które swoim standardem niczym nie odbiegają od droższych lokalizacji. Wszystko jednak zależy od naszych indywidualnych preferencji.