Kosmetyki na przebarwienia – jak stosować?

Przebarwienia stanowią jedną z najbardziej widocznych oznak starzenia się skóry. Powstają na skutek nieprawidłowo działających komórek, które wpływają na wytwarzanie naturalnego barwnika. Są nieestetyczne i zdradzają wiek, więc aby nie musieć ich ukrywać pod grubą warstwą makijażu, warto zastosować produkty rozświetlające, które pomogą się uporać z tym problemem.

Podstawą przy stosowaniu kosmetyków na przebarwienia jest działanie ich składników aktywnych. Z tego względu warto wybierać dermokosmetyki, które zostały przebadane klinicznie i mają potwierdzoną skuteczność. Można je znaleźć w aptece, a w ich składzie znajdują się takie komponenty jak witamina C czy kwas hialuronowy.

Powstawanie przebarwień

Główną i najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień jest po prostu proces starzenia się skóry. Wraz z wiekiem, komórki wytwarzające barwnik przestają pracować poprawnie i na cerze pojawiają się ciemniejsze plamy. Często zdarza się również, że zaburzenia produkcji melanocytów wynikają z niewłaściwej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Wśród mnie typowych przyczyn powstawania przebarwień można wyróżnić stosowanie niektórych leków (np. hormonalnych, przeciwreumatycznych lub z wyciągiem z dziurawca). Także opalanie blizn może powodować powstawanie nieestetycznych zmian na skórze, które najczęściej uwidaczniają się po zejściu opalenizny.

Kosmetyki na przebarwienia z witaminą C

Kosmetyki na przebarwienia bardzo często zawierają w swoim składzie witaminę C, która rozjaśnia skórę. Warto zwrócić uwagę, aby stosować jej najbardziej stabilną formę, czyli 3-O-etylowy kwas askorbinowy, która obecna jest np. w produktach z linii C-VIT marki Sesderma. Intensywne działanie dermokosmetyku nie tylko rozjaśnia, ale także stymuluje produkcję kolagenu, który znacząco wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Witamina C, która zawarta jest w kosmetykach na przebarwienia, stanowi jedną z „witamin młodości”, gdyż ma działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia się.

Kosmetyki na przebarwienia z kwasem traneksamowym

Kosmetyki na przebarwienia często zawierają także kwas traneksamowy, który można znaleźć np. w produktach linii HIDRADERM TRX marki Sesderma. Łączą one działanie wspomnianego kwasu z trzema formami kwasu hialuronowego, dzięki czemu nie tylko rozjaśniają skórę, ale także wspierają jej funkcję ochronną.